Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

След като преди 5-6 месеца започнвах да свиря по Stick control и най-накрая се убедих, че има полза от тези упражнения, реших да започна да правя и foot exercises. Свиря от две години, но да си призная що се отнася до бас касата - нещата са доста занемарени :topicsux: , никога не съм упражнявал определена техника, свиря според възможностите си - има напредък, но определено не е това, което трябва да бъде.

 

Ето защо започнах да правя heel/toe technique (тъй като по принцип свиря по подобен начин). За съжаление, поне според мен, клиповете в youtube, които обясняват тази техника се различават доста и съм малко объркан.

 

Може ли по-опитните от мен да ме насочат и да ми кажат дали вървя в правилната посока. За целта заснех кратко клипче, което може да видите ТУК.

 

Благодаря предварително!

 

поздрави,

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен това ми свърши работа

 

А и може да приложиш стик контрола на краката...

Редактирано от herbari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм привърженик на една друга техника, която е придобила по - голяма популярност сред колегите барабанисти. Може да е изтъркано да използвам точно този пример, но понеже е класика не мога да се стърпя.

http://www.youtube.com/watch?v=KTOVLkp-nOI...feature=related тука е истината според мен.

Имам и по - силни аргументи, но на тоя етап ще се въздържа от ненужни коментари и съвети. Гледай клипчето и помисли в коя посока ще поемеш.

За видеото което ти си постнал мога да кажа, че прекалено бързаш да станеш бърз. Има време.

Поздрави и дано да не те подведа с нещо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за видеото което аз съм постнал, не видях съществена разлика в техниката просто момчето показва по-бързо. Техниката е една и съща. Близко е до ума, че трябва да се почне бавно и постепенно да се забързва :greenball:

Редактирано от herbari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Herbari, мисля че говори за видеото, което постнах аз :greenball:

 

Иначе много мерси за идеита, ще пробвам и другата техника, която ми беше г/д позната (от същото това видео, но не мисля че е изтъркано - наистина си е класика!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки горните ценни идеи:

Техники, трикове, настройки на педали и т.н. никога не могат да бъдат заместител на многото часове работа, естесвеното заякване на мускулите, изграждането на издръжливост. Няма shortcuts.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно вярно.

Според мен изпробвай и други техники. Не си вглъбявай идеята само за heel-toe.например пробвай да вдигнеш столчето нагоре да видиш как ще ти се стори с глезен да свириш и т.н. НО наистина основното е много работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, наистина имах в предвид клипът на колегата himynameisivo, който беше пуснал темата.

Много бачкане му е майката и метрономът е задължителен. Поздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички помогнали със съвет или мнение! Колкото до метронома - голям срам бера със следващото изказване - имам от почти от година, но го ползвам много, много рядко.

 

Нещо, което ще се промени! :D

 

Благодаря отново и късмет на всички!

 

поздрави,

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. тъй като първите 7-8 месеца от свиренето ми ходих на уроци и учителят ми ме караше да тактувам през цялото време докато свиряс левия крак. Свикнах с това тактуване (на пета) и.. като правя упражненията просто си тактувам с него. Не твърдя, че тактуването ми е по-точно от метроном, но ... това е - миналото не може да се промени :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.