Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак Китара..


Recommended Posts

@Yo_the_real - спри да пишеш глупости, моля те.

 

^Blackheart-a е готин, но не става за метъл - имал съм такъв. Това е блус/рок амп (а щом ще вземаш сигничър на Alexi Laiho...явно не си много блус ориентиран), който въпреки, че се понася перфектно със доста (аналогови) драйвове, все пак не е много удачен за метъл. А и 5 вата лампа за вкъщи са много. Дори на триоден режим. Тази тема за силата на звука при лампа и транзистори сме я нищили амнайсе хиляди пъти из форума.

 

Към автора - няма особен смисъл, според мен, да си вземаш комбо с дигитални ефекти, и процесор едновременно. Ако ти е много мерак, вземи или само процесор+кубе без ефекти, или само кубе с дигиталните хави. Тоест подкрепям Евтим. Spider-a е ОК, можеш да разгледаш и valvetronix серията на Vox (продавата се в 'Икономов'), peavеy Vypyr (както спомена някой по-горе), или дори Behringer серията blue devil, при по-ограничен бюджет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясни ми глупостите, като точно в този случай не го казвам като "прочел съм така" - пробвал съм. И ника ми е без долни черти. Вече си мисля, че каквото и да напиша, пак нещо на някой е криво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Нали се сещаш, че всяко категорично определение като "ще се прецакаш" и "всякаква друга вариация ще има сериозни минуси" звучат убер несериозно? Също така човекът още в началото се е насочил към 8 инчов говорител, който според мен за практис амп/свирене вкъщи и ОК. Не знам къде трябва да живееш, че да го усилиш наполовина да речем и да не цъфне съседа с кисела физиономия.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 ватовия модел за мен взима много от възможностите на Spider серията. Т.е. при него ги няма тия възможности. Все пак, избора е негов. За мен винаги 30-те вата са били най-добрия вариант, нито прекалено силно, нито прекалено слабо. Ако живее в къща като мен - проблеми няма да има.

 

Виж, за категоричните определения си прав. Все пак, всеки със своето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За транзисторните комбота мога да споделя и аз мнение.

Относно оформилия се спор за "размер" домашен амп, препоръчвам като по-подходящо 10 или 12 инчовото изпълнение на говорител пред 8 инчовото такова.

Равносметката ми идва от това:

От 8 инчовите съм имал Fender 15G и Fender 15R - не могат да свирят нито тихо, нито силно, най-вероятно заради логаритмичния пот за усилването нямам представа.И в къщи и за репетиция - все не стават.

От 10 инчовите съм ползвал Park и Larios - за репетиция почти стават, но за вкъщи отново същия проблем - когато са намалени се губи всичката атака.Малко да се усили (едно деление) и веднага дигат много нивото.

От 12 инчовите комбота съм най-доволен, защото те могат и да се намалят и да се усилят.Сега съм с такова комбо, модел Randall и вече никога не бих се върнал на по-малък говорител.Сега мога да свиря и на 11 часа и нивото си е съвсем поносимо, а на 2 часа вече се чувам през 3 улици в квартала.

 

Не случайно често цитираме максимата на мечо пух. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така + това на Лайн 6 Спайдър серията си има и Master волюм и Channel volume, въобще можеш да си настроиш звука без никакъв проблем за минимално време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.