Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно въпросче


Recommended Posts

Здр !!! Преди два дни си купих ел. китара проблема обаче е , че тук къде живея не мога да намеря уроци а където и да погледна сички пишат че самоучението е само губене на време !!! Не знам какво да правя дайте някой съвет :lol::music336::music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не взимай мнението ми, като такова с най-голяма тежест, но ще ти кажа че всичко което съм научил, акомпанимент и прости рок мелодийки на по-известни групи лесни песнички съм си го постиогнал сам, без никой да ме учи. Но има едно, но! Свиря само за собствено удоволствие и за кефа на компанията, когато седнем да се съберем да празнуваме. Ако искаш да станеш изявен музикант, не губи време само с ровене из интернет, а се хващай здраво за учител. Дори и да избереш и другата алтернатива, имай в предвид, че само училищната подготовка по музика няма да ти стигне. Като за начало се захвани с книгата Елементарна теория на музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не взимай мнението ми, като такова с най-голяма тежест, но ще ти кажа че всичко което съм научил, акомпанимент и прости рок мелодийки на по-известни групи лесни песнички съм си го постиогнал сам, без никой да ме учи. Но има едно, но! Свиря само за собствено удоволствие и за кефа на компанията, когато седнем да се съберем да празнуваме. Ако искаш да станеш изявен музикант, не губи време само с ровене из интернет, а се хващай здраво за учител. Дори и да избереш и другата алтернатива, имай в предвид, че само училищната подготовка по музика няма да ти стигне. Като за начало се захвани с книгата Елементарна теория на музиката.

 

 

Благодаря!!! Твърдо решен съм да те послушам за да не добия някакви вредни навици:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самоученето не е губене на време! Обаче съм абсолютно за намирането на учител!!Не че не можеш да започнеш да се учиш сам, но е хубаво дори и само, за да не трупаш вредни навици.Ти си писал, че където живееш е проблем намирането на учител.А имаш ли възможност да пътуваш до близък град, в който има учител?

 

Обаче не мога да се съглася с maxim09... ЕТМ??? за човек, който съвсем скоро си е купил ел.китара??? и това според теб за кое точно ще му помогне??? :) При цялото ми уважение към труда на П.Хаджиев това не е учебник, който може да се изучава успешно "извънкласно" от хора, които тепърва се запознават с теорията на музиката.Целта, с която е направен ученикът е да се използва като помагало в музикални учебни заведения, не за самоподготовка.

В интернет има къде къде по-достъпно и разбираемо представени и теория на музиката, и упражнения за четене на ноти, ритмически упражнения, строеж на акорди и т.н. както и конкретни китарни уроци.

теория, запознаване с нотите и ритм.упражнения има прекрасно представени на любимият ми www.studybass.com, не обръщай внимание, че е басистки сайт, теорията е една и съща-има и други интересни неща, обещавам ти, че няма да си "изгубиш" времето като се зачетеш там (всъщност ... :oops: надявам се си учил английски)

за съжаление не мога да ти препоръчам китаристки сайт, който да е така добре направен като ^, но не може да няма, просто не съм търсила.

тук имаше линк към една школа на Юли Марков "аз рокясах" :)пробвай с нея за начало докато търсиш учител.

Успех!

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми е било проблем, да чета и да се уча от учебника на П. Хаджиев, но щом има по нагледни и достъпни сайтове за музикална теоретична подготовка, нека който знае да помогне на човека с информация, та да не се изнервя от чакане. Четенето и самоподготовката по въпроса все пак няма да му навредят. Виж да се обучаваш, използвайки възможностите на Skype май е най-удачно в твоя вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.