Jump to content
Българският форум за музиканти

как да направя Cm ?


funshits

Recommended Posts

Погледнете за какво става въпрос !

 

1.0

2._2

3.1

4._ 2

5._ _ _ 4

6.X

 

 

по какъв начин трябва да изсвиря 5 струна на 4 прагче като пръстите са ми на 2 стрна 2 прагче на 3-та първо и на 4-та второ ? как ще си сложа пръста на 5 струна 4-то прагче ??? трябва да си разчекна ръкат !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо един малоумен въпрос, ама, понеже виждам, че тепърва започваш:

под първа стрина имаш предвид най - тънката, нали?

(аз дълго време ги броех наопаки)

Ако е така, акордът, който трябва да изсвириш е C#m(ДО ДИЕЗ МИНОР), с удвоена трета.

Ако ли не , значи искаш да изсвириш Esus4M7, което не ми се вярва.

 

Значи трябва да правиш упражнения по грифа за разтягане на пръстите.

Иначе пръстовката е - кътрето на пета струна, средния на 4-та, показалеца на 2-ра, безименния на 1-ва. Това с упражненията е важно, тъй като има много акорди с по -голямо от това разчекване. Като правиш упражненията внимавай да не те боли ръката. Разтягай постепенно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо един малоумен въпрос, ама, понеже виждам, че тепърва започваш:

под първа стрина имаш предвид най - тънката, нали?

(аз дълго време ги броех наопаки)

Ако е така, акордът, който трябва да изсвириш е C#m(ДО ДИЕЗ МИНОР), с удвоена трета.

Ако ли не , значи искаш да изсвириш Esus4M7, което не ми се вярва.

 

Значи трябва да правиш упражнения по грифа за разтягане на пръстите.

Иначе пръстовката е - кътрето на пета струна, средния на 4-та, показалеца на 2-ра, безименния на 1-ва. Това с упражненията е важно, тъй като има много акорди с по -голямо от това разчекване. Като правиш упражненията внимавай да не те боли ръката. Разтягай постепенно.

ама пръста ми се опира в 2 и 3-та струна ?!??!??!? и не мога да го направя как от 5-а ще стигна до 1-ва ?!!?!?!??! прото при мене не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой пръст? Я дай имейл да ти пратя една полезна програмка.

Готово, пратих ти я. За трениране на слуха е. Ако още някой иска да казва!

И най - добре си научи нотите по грифа.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тва не е Cm, a C#m!?!

 

Cm е мн неудобен в тая позиция- свири се така:

 

-3-
-1-
-0-
-1-
-3-(ако не свириш тоя тон, не е чак толкова неудобен)
-Х-

 

Според мен е по-добре така:

-3-
-4-
-5-
-5-
-3-
-Х-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой пръст? Я дай имейл да ти пратя една полезна програмка.

Готово, пратих ти я. За трениране на слуха е. Ако още някой иска да казва!

И най - добре си научи нотите по грифа.

leldorin@abv.bg pls :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой пръст? Я дай имейл да ти пратя една полезна програмка.

Готово, пратих ти я. За трениране на слуха е. Ако още някой иска да казва!

И най - добре си научи нотите по грифа.

я я прати и на мен :cheers: i_zlatanov@mail.bg

 

а по темата ... че тоз акорд не е труден малко упражнение и ше го напраиш ... стига да си ти по длъжки пръстите :cheers:

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A по темата ... че тоз акорд не е труден малко упражнение и ше го напраиш ... стига да си ти по длъжки пръстите :D

Не е труден друг път!

Направо ми се изчанчи ръката! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, каква е тази тема? Не че имам нещо против порива на човека да разбере как да построи Cm, но това ли е мястото? По тази логика, всеки може да поства тук подобни въпроси, а има десетки сайтове и софтуерчета, където може да се намерят тези отговори.

 

Съжалявам, че пак трябва да го кажа, но този форум далеч не е това, което трябва да бъде, и ако сами не се опитаме да се ограничаваме с темите, които постваме (т.е. добре да обмислим дали нещо, преди да го пуснем, си заслужава да бъде прочетено от другите, или е поредното разтягане на локуми), рискуваме скоро тук да няма и една полезна тема, а да е някаква тъпа говорилня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, каква е тази тема? Не че имам нещо против порива на човека да разбере как да построи Cm, но това ли е мястото? По тази логика, всеки може да поства тук подобни въпроси, а има десетки сайтове и софтуерчета, където може да се намерят тези отговори.

 

Съжалявам, че пак трябва да го кажа, но този форум далеч не е това, което трябва да бъде, и ако сами не се опитаме да се ограничаваме с темите, които постваме (т.е. добре да обмислим дали нещо, преди да го пуснем, си заслужава да бъде прочетено от другите, или е поредното разтягане на локуми), рискуваме скоро тук да няма и една полезна тема, а да е някаква тъпа говорилня.

:)

Оттук нататък - на ЛС. Питай някой, все ще ти каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.