Jump to content
Българският форум за музиканти

Keziah Jones


biala

Recommended Posts

нищо кой знае колко перкусивно не видях

 

виж това

 

 

 

има и няколко перкусивни техники при бас които също могат да се ползват при китара

 

 

качеството е гадно, но чуй и оригинала
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако изгледам още едно клипче на кинг ще се откажа от китарата. тряя да му забранят да свири, че комплексира конкуренцията :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джъстин Кинг счупи мивките , изби рибите ,разепи мрака абе направо ме комплексира ....голям дивак е. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, интересно е да се чуе нещо такова на уестърн китара. Повечето похвати са от фламенкото (доста елементарни по принцип - просто се искат упорити упражнения една-две години :offtopic-001: - за дясната ръка говоря). Пинизите със свиренето по грифа (те не са от фламенкото) също са готини - това е нещо, което така и не съм се учил да правя - но не бях виждал някой да го прави на акустична.

Добър е пича - спор няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата за тоноизвличане бях пуснал клипчета на Keziah Jones. Никакъв интерес, за съжаление. ;)

Явно във форума феновете му сме само двама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от около седмица две се мъча да докарам нещо поне подобно (все още съм далеч), но като цяло идеята да севкарат възможно най-много акценти от риъма в свиренето на китара, много ми допада :cheers2:

Основните проблеми които имам са, че мноо трудно нацелвам определена струна без да закачам останалите и че тотално омазвам ритъма когато се опитам и да припявам върху цялата тази галимация. Контрола върху баланса и акцентиранията обаче значително се подобриха :Piano:

 

Между другото тези шляпания по струните при заглушаване с лява ръка, наистина звучат много добре на китара с найлонови струни. На електрическа - горе долу се получава на хубав нек адаптер, на мидъл и бридж просто е гадно дрънчене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
В темата за тоноизвличане бях пуснал клипчета на Keziah Jones. Никакъв интерес, за съжаление. :)

Явно във форума феновете му сме само двама.

 

едва ли сте само двама :thx: аз съм му фен още с излизането на African Space Craft :) няма да коменторам колко лесно беше да се намерият негово записи тогава :) това е един изключителен музикант - прородно чудо! Всеки който го види да свири мисля че веднага прави асоциацоя с Джими Хендикс! Лекота на свирене - най точното определение! Уникален стил! Добри вокални данни ... на всеко концерт говори с публикара поне по 30 мин ... уничкален музикант и човек ... при това роден в Нигерия - ако нялой тук се оплаква че сме много зле музикално и няма шанс да се развиеш в БГ ...то нека се замисли колко е лесно да си музикант в Африка! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
В темата за тоноизвличане бях пуснал клипчета на Keziah Jones. Никакъв интерес, за съжаление. :D

Явно във форума феновете му сме само двама.

Опа още един фен на Кезая:) Ето тук има якички акустични китари:

 

All along the watchtower

 

Ето още един бесен:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.