Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен-клуб Epiphone


MetallicaFan7

Recommended Posts

Може ли като един "виден" пианист нямащ нищо общо с китарата да се присъединя към фен клуба? Един приятел имаше Epiphone SG нещо си...е тая китара утрепа един гибсън на едно участие... Не знам какго направи ама имаше чуваема разлика. А гибсъна беше от бая скъпите. Сори нищо не разбирам от модели, но чух...От тогава съм фен на тоя SG нещо си... :)

 

Мартин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм се спрял (99%) на Epiphone Elitist (LP Model) японско производство.

 

epiphoneelitistgoldtop.jpg

  • Bookmatched maple top
  • Bookmatched mahogany back
  • One-piece mahogany neck set at the 16th fret
  • 24-3/4" scale
  • Rosewood fretboard
  • 22 frets
  • Grover tuners
  • 24K gold-plated hardware
  • 1-11/16" bone nut
  • 50SR USA humbucker rhythm pickup
  • 60ST USA humbucker treble pickup
  • 2 volume, 2 tone, 3-way switch

Някой от форума има ли такава китара,да каже две думи за нея?

Къде го намери това до 900лв?Тия са на нивото на Гибсън.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е.. щом казваш...

Металика.. не се заяждай ако обичаш. Благодаря ти.

Ето я моята...

 

017773469.jpg

 

017773476.jpg

 

017773478.jpg

 

По-здрави.

Редактирано от Цеко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм искал да се заяждам, извинявай ако съм направил такова впечетление.Много ти е яка. Това Лес Пол Стандард Ебон и ли е ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т`ва с което разполагам е:

- Les Paul Custom. Втора ръка, взех я преди 10 години от Франция. Всъщност бях тръгнал да си купувам Explorer, та пробвах Gibson и Epiphone Korina, с първия беше зле, дори и на пипане :lol: . Обаче пък втория беше натурален цвят, а аз исках...о, изненада - черен :) , но нямаше. И моя познат, с който обикалях там, вика - пробвай т`ва и аз се намръщих, щото пък китара с нормална форма :) ...втора ръка... :P:nono: , обаче ме питайте след 10 години яко свирене , направо се кълна в нея, не ме е подвела ни веднъж, два албума съм записал с нея, просто най-добрата, дори адаптерите са си оригиналните Gibson-ски.

- Flying V Korina Ebony. Много добро кемане, finish-a, feature-ите са убиец, красота, взех я преди 2 години. Сток адаптера на бриджа, обаче беше ужасен, та го смених с Seymour Duncan Invader и вече сцепва. Освен това го и екранирах скоро, че имаше много фиидбек. Другото нещо, което трябваше да и се поправи беше схемата на връзване на потенциометрите. Получаваше се някакво прослушване и никога не можех да намалявам докрай. Смениха ми потенциометрите, щото си бяха кофти, свързаха ги по друг начин и сега всичко е на 6, няма никакви грижи. Последния проблем, за който бях чел е, че ключето много бързо се износвало - да, при мен така се случи, още на 2-рия месец ми направи проблем, но чак сега го сменям, че не се трае, а го ползвам много на някои песни, нещо като Том Морело. На някои хора може да им е проблем, че не е добре балансирана, но съм чувал, че и при Gibson е така и не ща друго V, това си е истинска красота, с яко дърво, як тон, убиец.

- Goth Explorer. Т`ва го купих съвсем скоро от съфорумник. Ревютата, които бях чел и тук се оказаха верни. Не вярвах, но сток адаптерите си вадеха чудесен звук, а това е най-евтината от 3-те китари. Като изключим подобния проблем с потенциометрите, който обаче се разреши без смяната им, всичко и е трепач! Е, въпреки всичко си смених бридж адаптера пак с Invader, не знам защо го направих, може би за да ми е същия, като V-то. Екранирах и нея, за всеки клучай, въпреки че не ми правеше проблем. А, да - тази има малък проблем с баланса, но не е като V-то, просто леко се накланя.

С две думи, китарите са наистина трепач, изглеждат убийствено, от хубаво дърво са, хубаво звучат. На последните две след като се подменят някои неща, с по-хубави - убиват. Не съм шредър и това не са шредърски китари, въпреки че Кърк свири често с V-та и Les Paul, но нямат нищо общо с Ibanez, например (на мен не ми и трябва да имат).

Редактирано от Боян Генов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да..

 

пп. Доволен съм от инструмента. При това доста.. За парите си мисля, че е много добра.

 

По-здрави!

Цеко.

A да те питам от България ли я взе?

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го намери това до 900лв?Тия са на нивото на Гибсън.

 

@Hillbilly Доста над 900 е,затова питах някой дали е свирил на такава.Предполагам,че се доближава до Гибсън ЛП Студио,но само предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Arebegai намерих ти две теми: Елитист Вс Гибсон Студио:

http://www.ultimate-guitar.com/forum/showt...piphone+elitist

http://www.ultimate-guitar.com/forum/showt...piphone+elitist

Надявам се това да помогне. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металика.. Купих я наскоро(преди 3 месеца) от съфорумник.. Но да ти кажа честно не съм го питал от къде я е купил. Предполагам не е от България. Ако искаш ще го попитам.

 

По-здрави!

Цеко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металика.. Купих я наскоро(преди 3 месеца) от съфорумник.. Но да ти кажа честно не съм го питал от къде я е купил. Предполагам не е от България. Ако искаш ще го попитам.

 

По-здрави!

Цеко.

Благодаря ти много, но да не те затормозявам. :) Иначе според теб дали съм направил правилния избор: СГ Г-400 Или ЛП Стандард Ебони, че преди да взема СГ-то се колебаех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те заблуждавам... Ако имаш някое демо дай да чуя поне какъв звук има(не съм чувал СГ) Иначе на мене Стандарт-а ми харесва повече като модел. Не мисля че ти е лош избора :)

 

По-здрави.

Цеко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се извинявам за поредните 2 поста. Просто немога да едитна предния.

 

Металика, значи питах го човека. Каза че китарата е копувана от Лондон..

 

По-здрави!

Цеко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.