Jump to content
Българският форум за музиканти

Бридж от бук?


Recommended Posts

Здравейте!

Попаднах на стара корейска 12 струнна китара. Бриджът беше в лошо състояние и трябва да се смени. Не намирам подходящ и затова смятам да си го изработя сам. Лесно мога да се сдобия с подходящ дървен блок от бук. Ще свърши ли работа? Не търся кой знае колко качествен звук. Все пак предполагам, че китарата дори нова не е била от висок клас - изработката не изглежда много качествена. По-скоро ми е мерак ми е да й придам нов облик напълно сам - байц, лакиране, боядисване и т.н. Без да разбирам много букът ми изглежда подходящ - масивна и здрава дървесина. Другата ми опция е смърч.

Благодаря предварително!

Редактирано от Bakko Limited
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. От бук е по-добре от смърч. Най-добре е материал като на фретборд-а. Сполука!

 

Здравейте!

Попаднах на стара корейска 12 струнна китара. Бриджът беше в лошо състояние и трябва да се смени. Не намирам подходящ и затова смятам да си го изработя сам. Лесно мога да се сдобия с подходящ дървен блок от бук. Ще свърши ли работа? Не търся кой знае колко качествен звук. Все пак предполагам, че китарата дори нова не е била от висок клас - изработката не изглежда много качествена. По-скоро ми е мерак ми е да й придам нов облик напълно сам - байц, лакиране, боядисване и т.н. Без да разбирам много букът ми изглежда подходящ - масивна и здрава дървесина. Другата ми опция е смърч.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и на musicjam.hit.bg каталога за готов бридж, както и се обади по телефона, да видиш дали има в наличност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,преди доста време си бях правил бридж от бакелит. Това е твърд и крехък полимер,който все по-рядко се среще вече.Ако успееш да намериш достстъчно дебело парче - опитай.Обработва се лесно на шмиргел,с пила и шкурка.Бакелита има много добра звуко-проводимост.Сравнявал съм бакелитов бридж с абаносов и разлика почти не открих.

Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.