Jump to content
Българският форум за музиканти

ел.китара към Pc


katcko

Recommended Posts

Здравйте,

несъм наясно и затова се обръщам към вас,какво е необходимо,за да вкл. китарката към PC-то и примерно да си свира и да си слушам на слушалки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип ти трябва само кабел :) за да я вкл в ПС.Вкарваш кабела в буксата за микрофон или лайн ин след това си сваляш STAND ALONE програме примерно GUITAR FX,AMPLITUBE,GUITAR RIG и др. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам може да се прекара през някакъв дисторшън преди ПЦто.

А този интерфейс http://www.iblmusic.com/UCG102.html ,нещо можете ли да ми кажете за него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва не ти трябва

взимаш един (правиш си )един кабел от едната страна обикновен голям моно жак а от другата малък такъв

големия е за китарата ти а малкия за буксата на микрофона в пцто

вече от там може да си слагаш каквито ти е кеф ефекти разбира се с други програми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

и аз съм съгласен с balombi че това не ти трябва .А относно кабела ако не ти се занимава да слагаш жакове продават преходи от голям към малък жак,и струват не повече от 1 лев

Редактирано от Doombringer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно питаш?

1. Как мога да изкарам някакъв звук от китарата, през PC ефект и към слушалките.

2. Как да направя годното с малко входно-изходно закъснение.

3. Как да звуча качествено(това вече изисква свястна звукова карта).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е! Киратата нито има линейно ниво, нито изходно съпротивление, като на линеен изход.

Трябва или инструментален предусилвател, включен в линейния вход, или звукова карта, която си има инструментален предусилвател(и най-често инструментален вход - голям жак).

 

Включването на китарата в линеен вход върши работа само при китарите с активни адаптери и 25-50К потенциометри.

Китарите с пасивна електриника губят много от качеството на звука, ако се включват в линеен вход директно. Звучат супер-глухо.

 

Компромисно решение е, ако имате педалче с електронен ключ(не тру-байпас) като например повечето BOSS, да го дадете на байпас и да включите китарата през него към линейния вход.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де , но най просто си остава това с кабела и буксата за микрофон . И после може да си слагаш сякакви ефекти да симулираш различни кубета , но това става с програми като гуитар риг .

Ако не ти се занимава просто увеличи колонките и жолум контрола докрай и тогава ша извадиш най хубавия дисторшън , който си чувал някога , но за съжаление той продължава около пет минути , защото или колоните ще изгорят или ти ще углушеели съседите ще те застрелят . Разира се това е в кръга на шегата , макар , че на истина става .

УСПЕХ :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите,да направя и уточнение-целта е да си посвирвам в домашни условия,нямам възможност да вдигам шум и целта е да си свиря на слушалки.Нетърся голямо качество,а по скоро да си репетирам и поддържам формата.Ако правилно съм разбрал,правя си кабел-голям и малък жак,вкл.във входа за микрофона,инсталирам си програмката "китар риг" и си дрънкам без необходимост от ефект.Ако греша дотук,моля Ви поправете ме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^ всичко това е напълно вярно. исках само да кажа, че дори при наличието на спийкър симулация и/или DIbox пак трябва да се върже през line-in, а не през микрофона. не помня в момена точно причината, но имаше нещо отностно качеството на сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал,правя си кабел-голям и малък жак,вкл.във входа за микрофона...

 

Микрофонният вход на повечето звукови карти е твърде шумен, а и е с твърде голяма чувствителност за китара.

И той не е подходящ.

 

Дръпни си драйверите ASIO For All, ако си с вградена карта. Може евентуално да ти помогнат, за да нямаш много голямо входно-изходно закъснение.

Но най-добре е да си купиш звукова карта с хардуерна ASIO поддръжка, оптимизирана за работа в реално време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един въпрос за guitar rig 2 за оторизацията ми трябва ИД код който не мога да намеря.Някой може ли да ме ушъти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм съгласен с balombi че това не ти трябва .А относно кабела ако не ти се занимава да слагаш жакове продават преходи от голям към малък жак,и струват не повече от 1 лев

Извинете ме за незнанието , но ще ми кажете ли как точно се казват тези преходи , защото като вчера отидох в магазина и ми казаха , че това не се пройзвеждало от години .Не знам или аз не съм се изразил правилно или нещо не са ме разбрали .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.