Jump to content
Българският форум за музиканти

Първото ми Diy ефектче


Recommended Posts

И аз нещо се запалих да си спретна някакво правено дистърче. Досега поялника го използвах само да си запоявам кабелите и рекох да го впрегна в по-финна работа :happy: . Почетох малко тук там да вляза в час - купих елементи, кутийка и т.н. Само платката реших, че ще ми е трудно да я направя добре, разучих набързо Sprint Layout и я нанесох там, че фирмата дето правят платки я искат на програма. Запоих всичко, затварям кутийката, включвам китарата, кубето натискам и и и и застърга от първия път.

 

Схемата е от тук gaussmarkov

 

Сега ще майсторя още два на едни приятелчета, че и те искат.

 

Ето снимки;

 

017654749.jpg

 

017654750.jpg

 

017654751.jpg

 

017654752.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Хе ее , страхотно е , и платката , и схемата е страхотна .

Какви транзистори сложи и от къде ги купи ?

Дай семли да го чуем как стърже :happy:

 

Еее и кутията е лята ! Това ако ти е първият опит как ли ще е по- натам ...

Редактирано от emilov_opel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Транзисторите са j201, взех ги от Комет Електроникс. Семпли може да запиша утре, че става късно и комшиите могат да негодуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, супер е станало. Тва от къде я намери таз кутия ? И тва да дадеш да фирма да ти направи платката, не излиза ли доста соленичко?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутийката е от Електроинвест, тя е най-скъпото нещо в ефекта - Hamпond към 20лв. Изработката на платката ми излезе под 3лв (при положение, че поръчаш 10бр.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тримерите от 100кОм настройва ли ги и в какво положение са ,

 

:) демек не може ли да се заменят направо със резистори от 100кОм ?

 

Кажи нещо по настройките , за последователите ( аз едва ли ще си го правя , макар че е зарибяващ.)

 

Ааъъ , и сайта е мн хубав !

Кутията си струва , малко боядисване и надписи , иии ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хех, поздравления от мен :)

Преампа си заслужава инвестицията и труда!

Само един бонус от мен - поиграй си с биасването на стъпалата :)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emilov_opel - ами не може да се заменят директо със 100к резистори - нали взе пак са заръртяни в някакво положение и съпротивлението което дават не е 100к. Но аз си мисля че сигурно може след като ги нагласиш на даден волжаш към 1-во краче на транзистора(поне така гледах по-нета, че ги биасват) да свалиш тримерите да се измери на колко килоома отговарят в момента и да се заменят със резистори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

patzo, поздравления!

определено като за първи ефект си се справил прекрасно. Дето се вика няма за какво да се хване човек. Кутийката има и приятна визия, а вътре не е като рак с рутери на калпав сис админ :surprise:

 

Въпреки всичко аз имам 2 препоръки и един въпрос към теб:

1: сложи от онова порестото черното под батерията, за да не хлопа. (сори, ама не знам как се казва)

2: смени захранващия жак с "нормален" : 2.1мм дебелина на пина и плюсът отвън, минусът вътре.

Второто не е задължително, но е много препоръчително. Особено когато даваш ефекта без адаптер на друг :hysterical:

 

 

Защо ефектчето има 2 светодиода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За диодите, мисля че от визуална гледна точка, може и да греша :yahoo: Препоръката на Никифена за плюса отвън и минуса вътре, по-добре я спази, а дъ-бест една защита от обръщане на поляритета.

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за добрите думи !!!

 

Nikifena - залепил съм парче твърда вата на капака и под батерията има подлочка но я махнах за снимката.

Ами взех такъв захранващ жак защото става за адаптера който имам, а той става и за другите 2 ефекто които имам - предполагам, че това е стандарта за ефектите. Въртешното пинче немога да го премеря ама е някъде към 2мм, а външния отвор според шублера 5,6мм. Инъче минуса си е на вътрешното пинче. Правил съм го по ная схема ЦЪК. Ама не бях го пробвал със адапрер и сега го пробвах - пъхам адаптера - хвърли малка искра и не работи. Ама си видях грешката - като работи на батерия всичко е наред жака като е изкаран и двата плюса на захранвашия жак са свързани, но като вкарам жака вместо да прекъсне тока към батерията за сметка на адаптера не става така а всичко окъсява. Решението - трябва да изолирам външния корпус на буксата щото окъсява с корпуса. Значи затова гледам по форумите слагат букси със пласмасов корпус за захранването.

 

Инъче сложих 2 диода както казва rinti от визуална гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Ясно. Ами да, ще имаш проблем защото жаковете са хванати на шаси, а то се явява минус (маса) в твоя случай.

Трябва ти изолиран жак. За съжаление такива не се продават в България. Аз за моите ефекти ги купувам през една фирма, но са в кутии от 250 броя на цена 1 лев за брой.

 

Можеш да сложиш пласмасови за PCB монтаж. Ще трябва да "издялкаш" един крив отвор с малки пилички и да залепиш конектора от вътрешната страна. Така правих преди на старите ми ефекти. Не изглежда съвсем про, но върши работа.

 

Може би като препоръка бих ти казал за следващите платки, че можеш да експериментираш с нова платка, като на нея да са хванати всички потенциометри.

Виж как съм го направил аз в този ефект:

ValentineFuzzinside.jpg

Тогава ще можеш да сложиш и копчето за пускане по средата евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.