Jump to content
Българският форум за музиканти

Mомчета, коя бас апаратура за фънк стегнат, бистър тон


juveplu

Recommended Posts

Добре ще обясня горе долу.

 

Хвърляш се направо в дълбокото, но всички сме били (и сме) така.

 

1. Купи си хубав бас. (като казвам хубав имам предвид клас. Каква марка, дърво, адаптери има по баса е въпрос на вкус.)

2. Активната електроника по мое мнение си е просто гъзариика (въпреки че баса ми има такава много рядко я ползвам, да не кажа никога.). На живо помага разбира се, но и да я няма не е болка за умиране.

3. Активни или пасивни адаптери пак е въпрос на вкус (аз се кефя на активни).

 

Хубав компресор и еквалайзер както видя струва много, МНОГО пари (особенно студийните варианти в по-горния пример).

 

3 варианта

 

1. Хубав амп с компресор и EQ

2. Хубав процесор

3. Камиончета (Босс, Диджитек...)

 

От трите варианта първия води до най-задоволителни резултати. Какъв амп да избереш е отново изцяло въпрос на вкус. Истината е, че с хубав амп можеш да докараш всякакъв звук като в зависимост от марката и дали е лампов или трназисторен има леко различна оцветка на тона.

 

Нещата с кабинетите са същите.

 

И ПАК КАЗВАМ ФЪНК МОЖЕШ ДА СВИРИШ И С БАС КРЕМОНА В УСИЛВАТЕЛ ВЕРМОНА.

 

Знам, че се чудиш в момента кое да смениш за да зазвучиш що годе добре. Всички сме минали от там. Моя съвет е събери пари за хубав инструмент. Може да се наложи да събираш доста, но това е положението за съжаление. И аз събирам за амп в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Още нещо, за фънк си трябва и редовна смяна на струните, познавам басисти, които си сменят струние 1 път в годината и се гордеят с това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Хехе, само за фънк ли трябва ? :D

аз имам едно фънк другарче дето твърди, че струните са му от преди 2 години и половина...

като взех баса му веднъж се хванах за главаата: викам му

"братле, тия струни за живи, и си проправят път навън !!!" :hysterical:

а той: аз съм фен на Джеймс Джеймисън!И той ги е сменял само като се скъсат

 

juveplu, последно на какво се спря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо, за фънк си трябва и редовна смяна на струните, познавам басисти, които си сменят струните 1 път в годината и се гордеят с това...

 

Аз !!! Ама и толкова често свиря ! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Малко офтопик и от мен. Сетих се за случката, при която журналист от музикално списание пита Бърнард Едуърдс - бас китарист на Chic и фънк легенда, за оборудването му - бас китара (отговорът е Мюзикмен Стингрей), усилватели, ефекти и т.н. Стигат и до струните, при което Едуърдс го поглежда и задава въпрос: "А басовете на Мюзикмен с какви струни идват от фабриката???". Оказало се, че човекът никога не бил сменял струните откакто си е купил баса - записи, концерти, турнета . . . . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме радва тази банда и в частност басиста, не съм слушал много, но той май не свири много слап, а слап със стари струни е "яко" :greenangel: .

П.П. На това видео не ми звучи като да е с оригиналните струни :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... На това видео не ми звучи като да е с оригиналните струни :greenangel:

 

Защо да не е?! На видеото не е с Music Man-a. Може този бас (Pensa-Suhr) да е закупен сравнително скоро, а оттам - и струните да не са много износени!

.... А може да си е взел нов бас защото е скъсал струна (или се е разпаднала) на стария! :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз искам да я докарам до там, че като скъсам струна да си сменям баса... :greenangel:

А има и още 1 вариант, пича да е толкова тъп, че да не знае, че се продават/сменят струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Майтапът си е майтап, но (извън шегата) на това видео, като че ли не е Bernard Edwards! ... Не съм сигурен, де! По-скоро - питам.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^Гаранция не е. Няма как да е свирил на тоя лайв от 2004та, като се е споминал 8 години по-рано.

 

И аз имах предвид, че е починал, но не знаех, че видеото е от 2004г! (може някъде да е било отбелязано, но не съм обърнал внимание).

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Точно, Едуърдс е починал през 1996 по време на турне в Япония, така че на видеото няма как да е той. Ето това е изпълнение от последното му турне:

Фънк, стари струни и Бърнард Едуърдс

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко! Не знаех, че е свирил и със Систър Следж... А как е умрял, да не го е ударила скъсана струна :offtopic-001: ? Шегувам се, пича е един от фънкарите, които ме кефят най-много, заедно с Франсис"Роко"Престия(Тауър ъф Пауър").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.