Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си направя


Recommended Posts

Здравейте,

Струва ми се не много трудно да си направя една елекрическа китара (поправете ме, ако греша), която да има само и единствено "ръчка" :) Моля кажете ми какви части ще ми трябват, от какво дърво да е тялото и откъде във Варна мога да си купя гриф. Формата за мен няма особено значение, но ми харесва тази:

g4m-metal-v-electric-guitar-black.jpg

 

Поздрави!

Редактирано от nikoss1161
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попрочети статии в guitarproject, тук във форума и т.н.

Има и книги за правене на китари(guitar building) из торентите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^+1

аз съм се заел да си правя китара и вече година и половина само чета и събирам информация, и колкото повече чета, толкова повече забавям старта на проекта, защото виждам, че не е важен момента с това "колко е лесно", колкото "колко е качествено". не ти трябва китара с която да се хвалиш, че си я направил и да си я удраш в главата, защото е калпава откъм производство и музикални способности :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^E, то не може да се очаква, че първата ще е шедьовър, но трябва да се информира малко човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи ще ти струва кокото да си направиш освен ако не е нещо уникално...такава която виждам че искаш се продава и не е много скъпа, излизат и втора ръка изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи ще ти струва кокото да си направиш освен ако не е нещо уникално...такава която виждам че искаш се продава и не е много скъпа, излизат и втора ръка изгодно.

Да, но удоволствието до свириш на китарата, която си направил лично ще е доста по-голямо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да ти кажа не съм много наясно с правенето на китари.Мога да си направя сам но няма да е нищо особенно и има голямо значение от какво дърво е...има си тънкости в този занаят,мисля че грифа се прави най-трудно затова гриф може да си намериш 2-а ръка и после да почетеш малко оттук оттам и да си изваяш едно тяло :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето някои интересни теми от форума, които биха ти били много полезни! :unsure:

Прочети ги всички ВНИМАТЕЛНО и се захващай смело за работа!

Успех! :)

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=28209

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%EC%EE%F9%F2%E0

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=42444

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.