Jump to content
Българският форум за музиканти

Ударни инструменти!


Recommended Posts

Ето тук,е мястото..всеки да сподели мнението си,за изработка на ударни инструменти!!!Дали не е яко,да свириш на тарамбуки направени от,...метален корпус(всеки с въображението си!)и наилонова папка!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един пич българин, който май живее в Италия (изобщо не съм сигурен) и прави барабани с марка "bd" мисля, че бяха....чувал съм две такива барабанчета, едното на Митко Димитров, другото на барабаниста на КПД-0...и двете барабанчета бяха доста яки.

 

Ако някой го знае тоя пич нека напише нещо, че аз тука прая разказ по картинка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ми имам в предвид,които имка идеи(и не е скръндза)мое да ги споделя!Сигурен съм че мое да се измисли нещо,вместо се даат яко кинти!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един пич от Хасково,Стайко се казва който прави барабани от доста време и никак не са лоши. Корпусите ги прави сам и използва железарията на различни известни марки - Sonor,Pearl,Premier - в зависимост от това какво си поръча клиентът. Комплекта на който свиря в момента е 25-годишен Pearl ,който е ремонтиран и допълнен от него ( с машинки от Амати :o:) )и съм страшно доволен.Виждал съм и няколко други негови произведения които ми се сториха доста добри.Ако някой проявява интерес да ми пише лс,мисля че мога да му изровя координатите.

Редактирано от darmonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сорка,че толко време не можах да пиша....Но както и да е!

Та мисълта ми беше,ако има някои ентусиаст,може да пробва алуминиево джезве за корпус(ако се отреже дъното,и там се постави кожата,звука е мноо готин,..а има и вариант,кожата направо да се постави на гърлото,тогава се получава доста добър ехо ефект!!! :godbless: )а за кожата(или там кфото е избрано)аз лично си я напрайх от наилонова папка,само едно хубаво опъване,...и ше закънти!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.