Jump to content
Българският форум за музиканти

търся лютиер за помощ


Recommended Posts

Здравейте, ако някой има информация по въпроса, ще съм му много благодарен (изразена благодарност от непознат = бири).

 

Имам проблем с нещото което на тази картинка се нарича "nut" - > http://www.music-and-movies-stuff.com/wp-c...ar-elements.jpg

Измести се само (явно от напрежението на струните).

Опитах се да го залепя сам, но след това китарата има различно усещане (в ръцете) при свирене.

При оглед установих, че в единия край на "nut"-a се е събрало лепило и го е повдигнало леко нагоре (може би около 1 градус).

За да е по-весело използвах Poxipol което се оказва доста здраво.

Та просто искам да го покажа това и да се консултирам с човек, който има опит. Естествено заплащам за труда/консултацията.

Само дето ми трябват контакти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми пич...

намираш някакъв начин и го отлепяш

после изпозлваш тънко секундно лепило, което няма да повдигне нъта

и ... воала, няма да има проблем, нъта не му е проблем да не е с много здраво лепило, тъй като той е притискан надолу от струните и няма къде да бяга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми пич...

намираш някакъв начин и го отлепяш

после изпозлваш тънко секундно лепило, което няма да повдигне нъта

и ... воала, няма да има проблем, нъта не му е проблем да не е с много здраво лепило, тъй като той е притискан надолу от струните и няма къде да бяга

 

 

Мерси за отговора :). Но при мен първоначално от там дойде проблемът - нъта се измести самичък в посока от 1ва към 6та струна - т.е. един ден, просто се подаде с около половин сантиметър над грифа :)...

Редактирано от hovanessyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да махнеш лепилото с нещо, след което да го залепиш отново.

Самото отлепяне на магарцето става с леко почукване с пластмасово чукче, примерно.

Внимавай, да не отчупиш дърво.

Могат да възникнат проблеми със височината на струните, като ако е твърде малка, ще трябва да вземеш нов нът или да го подложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го е залепил здраво най вероятно ще се счупи и ще му трябва нов ... има ги в магазина може да се купи не е много скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.