Jump to content
Българският форум за музиканти

Ultra Jam


ultramega

Recommended Posts

В края на един доста скапан за мен ден , на един дъх записах едно парче.

Не е много избарано , за което се извинявам, но за целите на раздела, мисля е поносимо .

От край до край, може спокойно да се бичи G minor пентатоника, без да му се мисли много :rolleyes: (а пък може и да се помисли при желание хаха)

 

Ultra Jam

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам набезите си в раздела.

Поздрави на Ултра за "неизбараното" парче,на мен ми допадна страшно.Сега моля тези,които искат да слушат стойностни,издържани и качествено изпълнени музикални материали,изобщо да не пускат моя запис.Нито е фънк,нито е блус.Извънземните са ми по-близки,отколкото тези два стила.Не целя да показвам нищо,нито претендирам за каквото и да било,но така се смях,докато свирех,че не се сдържах да не го кача.

 

Предупредих ви

 

 

П.П. Ултра,май френд,не свиря от 3 а от 6 месеца.И преди 18 години пак съм свирил малко,докато не тръгнах на училище.Казвам,щото видях,че си се объркал в една друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност няма значение откога и колко , важното да ти е кеф :)

Изсвирил си и някаква препратка на набивките, ама не мога да се сетя на Аеросмит ли е на Цепелин ли беше?... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кефа няма спор! :) Лошото е,че ползвам джемовете да си правя упражненията,така ми е кеф само на мен.Снощи беше за разместването на ритъма.За следващите упражнения търся нещо арабско....

 

И да,Аеросмит. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладко джемче, а и много се кефя на парчета с "набивки" :girl_cray2:

Аго, имам един въпрос? Баса нарочно ли свири Ab в/у G7? За този стил, такъв дисонанс ми идва направо фалшив...

 

("ми" - на мен, лично мнение!) :thx:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нарочно. Шибани миди блокчета :greenball:

Не съм го уцелил... а по голямия резил че не съм чул :)

ще го оправя и ще го пусна пак след малко... please wait

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Беше се поизгубил напоследък .

Радвам се, че пак можем да чуем твои включвания :):cheers2:

 

ПП.

Относно объркания ми тон в баса - ето малдите ентусиасти, могат да чуят типичен пример, какво става като не упражняваш солфеж и полвин тон за нищо го нямаш :greenangel:

Та се налага някое приятелче (по възможност клавирист), да прави забележка(благодарности, за което)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Johniebgood тъкмо щях да питам защо китарата звучи като бас,а то щото си е бас егати.(щях да се изложа :cheers2: )

Хубаво е станало така.По-фънк е,каквото и да означава това.

 

 

П.П.Ultramega за объркания бас на парчето не се притеснявай,днес половин тон,утре цял тон,и те така...пък кой чул,чул-ние които не чуваме сме по-щастливи :)

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

 

Не съм се поизгубил, ама нали съм вече продавач... :cheers2:

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П.Ultramega за объркания бас на парчето не се притеснявай,днес половин тон,утре цял тон,и те така...пък кой чул,чул-ние които не чуваме сме по-щастливи :)

 

 

Хехе така, отдалечавайки се от верния тон има вероятност да се случи нещо благозвучно(като звук след паница боб) на късмет :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Johniebgood тъкмо щях да питам защо китарата звучи като бас,а то щото си е бас егати.(щях да се изложа :) )

Хубаво е станало така.По-фънк е,каквото и да означава това.

:cheers2: То хубаво, че записах с 6стр фретлес, че бях решил със 7стр нефретлес да го правя и съсвсем щеше да ти е странно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.