Jump to content
Българският форум за музиканти

Счупен горен мост на грифа


Recommended Posts

Привет! Значи не съм специалист, но ще се опитам да обянся какъв ми е проблема... Значи имам тука една евтина къстъм китара, правена в БГ. Дървото си звучи мноого добре (според моите непретенциозни изисквания). Обаче преди време ми се счупи горното мостче на грифа ( 0 прагче) и сега 6та струна е извън грифа. От къде в Пловдив да си купя такава част и да са и я сменя сам евентуално, или къде може да ми го сменят с качествен материал и горе долу колко ще струа манипулацията?! Благодаря предварително са съветите. Може и на ЛС за разни препоръки към лютиери и евентуално цени.

 

Поздрави

 

Ицо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случвало ми се е, но при 1-ва струна. продава се почти във всеки магазин, където има и китари. в пловдив мисля, че има в xxxx, но за всеки случай вземи с теб стария нът (така е позната частта) за да сравниш размерите, защото аз така се прецаках първия път. има разновидности от гледна точка на материала. най-евтина е пластмасата (около 2 лева), после е графит (около 4 кинта) и доколкото съм чувал най-добре е от кокал, но ще е по-солено, не зная колко. има и от дърво и метал. като цяло, ако е къстъм китарата ти препоръчвам да купиш от по-скъпичките, но и графита знам, че е на много добро ниво. аз съм с него и разлика в тона на високите струни усетих. друго хубаво нещо при него е, че почти не се захабява от струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра, Значи ще потърся по магазините! Обаче как да разлепя стария ??? до го изкъртя с някоя отверка, но дали няма да повредя китарата ???? и после как се залепва новия: епуксидна смола и стяга ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mожеш да разлепиш стария с ВНИМАТЕЛНО почукване(леко като сила, но рязко) с пластмасово чукче и после опитване да го извадиш.

Идеята е да разтрошиш лепилото, а не да счупиш дървото.

Понякога не действа това и тогава се налагат по-агресивни методи, включваши натрошаване на нъта чрез разпробиване с малка дрелчица, внимателно махане на парчетата и т.н.

Имай предвид, че с новия нът струните няма да са на същата височина, а и гледай да не вземеш нът, който в твърде нисък.

След покупката е добре да занесеш китарата за сетъп на лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега.

 

Можеш да се обърнеш към Пламен (лютиер) в Асеновград.

Нямаш проблем и аз да ти подменя счупената част, но съм в Пловдив.

Ако искаш пиши.

На линия съм, да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е значи по-добре на лютиер да я занеса...

 

Май за едно и също говорим, но на различни езици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.