Jump to content
Българският форум за музиканти

Странна работа


carnalsoul

Recommended Posts

Сега да ви опиша аз какъв опит имам с тия връзки.

Купува си нашият китарист китара втора ръка. Gibson LP, супер яка, свири много добре, запазена и всичко... за много пари, естествено.

Поливаме я, свирим - лудница!

 

Отиваме в репетиционната, свързваме - некъв шум, след като удари акорд или тон... ама много гаден, като ... просто шум, без стойност на тон или някакви отчетливи параметри.

Чудиме се, смееме се, че е дал толкова пари за т'ва, така - до следващата репетиция, на нея златният гибсън вече не издава шумове, ама на въпросното място има връзка от зеленият суитчър на китарджията. Оказа се, че струните издават тоя шум, от мястото между нъта и ключовете, резонират, един вид. Така си седя с връзката до март месец, когато и сложихме мартеничка. Пък връзката отиде да върже гърнето на мерцедеса, че нещо падаше.

 

Не вярвам тия господа всички да имат подобен проблем, та може и за друго да е, ама оная китара също хич не е за изхвърляне. Просто ... нещо там се чуваше и го заглушихме по дивашки начин (в момента е с изолирбанд).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Шектър Хелрейзър със същата глава, само че е 6 струнно Ви. Да, с набримчен гейн се чува едно паразитно дрънчене. Не ми пука обаче - звукът е по скоро приятен и се вписва в коцепцията ми за як метъл саунд. В случая снимките са от студио - нормално е тонинженерът на тия шведи да иска да отстрани страничните шумове и това е едно от решенията. Аз не бих се съгласил, бих предпочел да се чуе целия глас на китарката,а така все едно караш славейче да пее през марля. Но всичко опира до това какво се цели в крайна сметка - имал бол връзки, вързал една на китарчето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам... Според мене това ше убие състейна. Е ако е за сола иди дойди, ама за ритъм и чисто...

Редактирано от James Hetfield
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правете разлика между случаите, когато ластикът е сложен от едната и от другата страна на нъта.

Сега... ако си сложа ластик на кабела, пак ли ще съм за тая тема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди си слагах ластичка на косата, че като се чуех к'ви ги свиря ми се изправяха космите на главата. Ама я остригах отдавна и вече нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.