Jump to content
Българският форум за музиканти

Ampeg


muryo

Recommended Posts

здравеите отскоро имам ампег svt 3 pro c svt 410 hlf ..Въпроса ми е за 9 бандовия еq знам че зависи и от баса направил съм си го по мои вкус но ме интересува ако някои е наясно с честотите кои са по добре да се подават и кои са по добре да се режат...Много ми харесжа как зву4и но би ми било полезно да знам нещо.. благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти е малко безсмислен. Ти музика, която на теб ти харесва, или музика, която на хората им харесва искаш да правиш?

Нали човек си избира сам какъв да бъде звукът му. Нали идеята е да "кажеш" нещо по по свой уникален начин на евентуалната публика?

 

Дал си хиляди левове за апаратура, без да имаш елементарно понятие от начина, по който тя се използва?

 

:greenball:

защо светът е толкова несправедлив ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

исках да ми пише някои които си има понятие от тези неща а не някои които знае само да критикува всеки си прави саунда но мен ми се иска да знам малко пове4е за тези неща така 4е по скоро коментара ти е излишен благодаря ти все пак ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...исках да ми пише някои които си има понятие от тези неща...

 

SVT3 има в репетиционната "Subzero", а там свирят много хора, т.е. доста басисти си имят понятие баш от тези неща ! При положение, ч евсеки свири различен стил музика и има (или търси) различно звучене, как искаш да ти кажат "кои честоти да се подават" ? Аз лично "подавам" всичко - махам еквилайзери и други дивотии и си оставам натуралния звук на баса. Махам и лоу-бууста (това, дето пише LO вляво), щото в малкия обем на репетиционната бумти гадно. Иначе звучи много добре с него. И толкова. Ама това не ти дава никаква представа какъв звук излиза, нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето да четеш и да се учиш. Специално за бас.

Честотите на посочения икуалайзер са 50Hz, 100Hz, 200Hz, 300Hz, 400Hz.

 

001253857-big.jpg

001253858.jpg

 

001253859.jpg

001253860.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя моите настройки на SVT-2 и SVT-3 (ползвам едни и същи):

bright - включен, low и high - изключени

gain - 10-11h (на прага на пика, зависи от баса)

bass - 2h

mid - почти докрай

treble - 2h

tube gain (или drive на SVT-2) - 10h

 

EQ-то (на SVT-3 една чертичка е 2dB):

 

33Hz 0dB

80Hz +4dB

150Hz +6dB

300Hz +6dB

600Hz -4dB

900Hz 0dB

2KHz +6dB

5KHz +2dB

9KHz +6dB

 

Опитай как ще звучи с твоя бас, при мен е доста пробивно, плътно и отчетливо.

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В суб зеро си правя саунда почти всеки път различно. Зависи много от това как са си направили саунда китаристите. В повечето случаи вкарвам бууст на ниските среди и кътвам високите (не обичам особенно много високи да имам, особенно тип чупещи се стъкла).

 

33Hz -2dB

80Hz +4dB

150Hz +6dB

300Hz +6dB

600Hz 0dB

900Hz 0dB

2KHz 0B

5KHz -2dB

9KHz -4dB

 

нещо от сорта става, но както казах всеки път е различно.

 

За жалост в репетиционната нямам много време да експериментирам и да оформя изцяло саунда си. Обичам да имам повечко "пънч" и да не са ми прекалено ярки високите особенно при попване. Разбира се това може да се каже, че ми е основната настроика при тапинг нещата стават доста по-различни.

 

Има едно неписано правило при правенето на саунд. Не гледай честотите СЛУШАЙ ГИ. Звукът зависи от прекалено много неща като почнеш от дървото, адаптерите, струните, кабелите и стигнеш до това как свири барабаниста, китариста(китаристите) и как пее вокала. Затова и няма формула за хубав саунд.

Стреми се да откриеш къде пробива баса и да буустнеш точно тези честоти и респективно да кътнеш местата в които се конфронтираш с останалите инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти е малко безсмислен. Ти музика, която на теб ти харесва, или музика, която на хората им харесва искаш да правиш?

Нали човек си избира сам какъв да бъде звукът му. Нали идеята е да "кажеш" нещо по по свой уникален начин на евентуалната публика?

 

Дал си хиляди левове за апаратура, без да имаш елементарно понятие от начина, по който тя се използва?

 

:surprise:

защо светът е толкова несправедлив :)

Ами за хора ,които правят такива коментари като твоите света с право е несправедлив според мен.То сигурно ти харесва да бъдеш онеправдан.Познавам няколко много добри музиканта и едно от нещата ,което ми направи впечетление при тях е че никога няма да отговорят по подобен на твоя начин на какъвто и да е било въпрос.Аман от хора в форума дето им задаваш конкретен въпрос а те ти казват че е трябвало да сложиш запетаика еди къде си.Евала на хората по долу ,които са отговорили адекватно и са споделили своя опит ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички просто исках да споделите които е свирил с тази глава и така нататък знам че хубавия саунд зависи от много неща но аз съм много доволен от ампега звучи страхотно и се 4уствам много добре това е наи важното ... а колкото до това с 4естотите винаги има време да си разучавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз EQто почти не го ползвам, за съвсем леки козметични корекции.

На Ампег има един друг номер обаче които ползвам и както чета никои тук не го споменава - гейна на преампа до дупка и -15db за да бяна пик. Така точа до последно динамика от лампите на преампа.

 

За еквалайзера - имам на баса, после настроики на ампа, после еквалайзера, после идват ефектите и там имам EQ ... и по някое време взех да му губя края къде кво режа къде кво буствам и затова се ограничих само с настроики от баса и ампа, останалото за съвсем леки козметични така да се каже корекции.

 

.... и си мечтая за 2бр 8х10 мамка му и прасе ... искам като ударя Си и да пада мазилката :) .. ехехех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... и си мечтая за 2бр 8х10 мамка му и прасе ... искам като ударя Си и да пада мазилката ;) .. ехехех

:godbless: И АЗ, И АЗ!

Аз пък на ламповия SVT открих нещо друго - волумето винаги на макс и контролираш силата от гейна.По този начин крайните лампи, чини ми се, баш ламповия звук си вадят, дето им е в душичката.Не мисля, че има някаква разлика при 3-ката де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам мноо опит с Ampeg, щот съм Gallien Crueger и там нещата са различни, но ако искаш да правиш EQ на баса си е важно точно какъв звук търсиш. Принципно е хубаво ако искаш да изкараш определени честоти напред да не ги в вдигаш от eq- то а да обереш останалите. Това ми го сподели преди известно време Парни валяк и беше прав. Така става доста по-добре. Ако искаш по-топъл звук обирай middle low, ако искаш повече драйв той е точно в средните честоти, ако искаш повече "звън" знаеш къде да търсиш. Всичко е до проби и въпрос на вкус. В тея неща няма грешен подход и правилен. Това е като при подредбата на ефектите. Няма формула, всичко опира до проби и въображение. Имай впредвид, че за да откриеш твоя звук отнема мнооого време и колкото по-добре започва да звучи баса ти толкова по-претенциозен ще ставаш към него и ще усещаш все по-добре тънките нюанси. Така че дерзай и успех. Поне търсенето винаги доставя удоволствие.

 

Поздрави

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе братле нещата са по прости отколкото ги изкарваш ти и останалите които те съветват .

Просто затваряш очи дето се казва и настройваш докато ти хареса. В крайна сметка ти харесваш някого който подръжаваш - давай такъв соунд. Какви са тия схеми - луд да станеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

За жалост нещата хич не са прости особенно когато свириш заедно с група. Често саунда които ти харесва когато всириш сам и хубавия саунд на бас китарата в една група са коренно различни. За жалост много басисти не осъзнават този факт и свирейки на живо става ужасна мазня в която басе е едно неопределено бучене на прага на чуваемост.

 

Има хора които цяло висше образование учат как се прави хубав саунд и пак не го знаят, така че явно хич не е проста работа.

 

Иначе, че става със слушане, със слушане става (както и съм написал в по-горния си пост), но хич не е лесно, отнема доста време и нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.