Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична със струни за електрическа


mfutbol

Recommended Posts

Здравейте!Днес минах през xxxx в София и си взех струни Ernie Ball.До тук добре, не се сетих да кажа, че искам струни за акустична китара.Та така, сега съм със струни за електрическа, и макар да съм малко объркан, звукът ми харесва и то много!!!Въпросът ми е, правилно ли е, вреди ли на акустичната китара да се сложат ел. струни?Може и да има нещо, за което да не се сещам, но разчитам на вас!Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери какво пише на опаковката, ако пише "acoustic or electric" значи става. Аз имах модел на Ърни Бол, който беше точно такъв. Но ако е само за ел. китара, не знам дали ще има някакви механични проблеми.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата е за метални струни, не би трябвало да има никакви проблеми. Дори тези за електрическа трябва да са ти малко по-меки и удобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ми е уестърна, досега съм бил само с метални.

На опаковклата пише само guitar strings.Иначе са ми много удобни и имат някак си по-мек звук... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на една кухарка и слагам само за електрическа, защото стоят по-меки и са ми по-удобни.Иначе струните за акустична звънтят повече, по-готини са като звук, ама ако се упражняваш и те кефи няма никъв проблем да си със струни за електрическа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде компетентен и категоричен отговор(без предположения) по какво се различават струните за акустична от ел. китарните. Разлики в материала или изработката и какви свойства се целят да се постигнат с тези различни параметри.

Моля, нека да не гадаеме, а очаквам точен отговор. Който не знае, да си трае!

:greenangel:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде компетентен и категоричен отговор...

:wallbash:

 

Металните струни за акустична китара(оплетените) са с оплетка от сплав, съдържаща бронз или фосфор-бронз.

Техния звук е значително по-звънък от този на струните за електрическа китара, които са с оплетка от стомана и никел и в общи линии са направени за електрическа китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос и от мен...след като сложих струни от електричка на акустична,получих някакви страхотни отклонения на прагчетата - 15% +.От струните ли е или ми се е изметнал грифа?

Редактирано от Betrayer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали се е изметнал можеш да видиш, понеже китарата е в теб.

По принцип би трябвало да ползваш струни като тези, с които китарата е свирела добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.