Jump to content
Българският форум за музиканти

Пръстовка на дясна ръка


borisd

Recommended Posts

Здравейте, отскоро ползвам техниката one-finger-per-fret за лява ръка и резултатите са чудесни !

въпроса ми е когато се свири по този начин с лявата и искам да вкарам 3ти (безименен) и 4ти(кутре) на дясната те трябва ли да следват пръстите на лявата ? примерно в момента лявата ми ръка ползва 3ти пръст на 3ти праг, то логично е дясната също да свири с 3ти (респективно - 4ти лява - 4ти дясна). искам да използвам всичките си пръсти на дясната ръка , но незнам каква е правилната последнователност , мисля , че е логично да е така :unsure: ?

 

 

:):thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Принципно има логика в това което казваш, но аз мисля, че няма правилна проследователност. Всичко зависи от хармонията, която следваш и естествено от следващия тон. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, точно обратното е - стреми се да изградиш независимост между двете ръце.

За дясна ръка можеш да използваш последователност 123123, 321321, 12321232 (ако свириш с три пръста) или 12341234 и 123432 (ако свириш с четири). Оттам нататък се стреми да запазиш избраната от теб последователност при всеки мотив, който свириш. А пръстовката на лявата ръка зависи от конкретните тонове и позицията ти на грифа.

Надявам се, че обяснението ми е достатъчно ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблема е като свириш с повече от 2 пръста е, че вероятността да се оплетеш значително нараства, а за мен с 4 е пълен абсурд, тъй като дължините на пръстите са различни и няма да вадят хубав стабилен тон, пък и кутрето е доста слабо и .... всичко ще стане наопаки, аз мога да свиря и с 2 и 3 пръста, но чесно казано предпочитам 2

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето с 3 пръста се ползва за по-бързо свирене примерно на шеснадесетини ноти, когато вече не смогваш с 2 пръста.Иначе ако свириш бавни неща не ти трябва.Примери-Джон Майянг(май така се чете) от Дрийм Тиътър,Стийв Харис (Мейдън),Алекс Уебстър (Кенибъл Корпс).Потърси видеота в нета има и гледай!

П.П. Всяка научена техника автоматично ти отваря нови хоризонти в музиката!

Редактирано от Brandon_Lee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да има пълна независимост на пръстите на двете ръце.иначе рискуваш да тъпчеш на едно място.след време ще разбереш за какво говоря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.