Jump to content
Българският форум за музиканти

Сигнал


bigjav

Recommended Posts

Ае, бах, нема ся да коментирам групата, макар че има доста материал по темата. :dance: Иначе свириха в клуб Маската, студ. град.

 

Интересно ми беше да видя/чуя китариста, Сашо некъфф си. Човекът беше домъкнал Фендер глава и 2х12 говорители.

 

Първо тия пичове не правят саундчек, а направо излизат, по лично мое мнение това си е грешка, дори

Микрофон немаше пред говорителите, но звучеше и централно, та се питам някой от вас знае ли как решава въпроса Сашо. Питам за него специално и дали някой има информация от извора докатки и варианти не са информацията, която търся.

 

Благодарско!

 

А, не мога да не се сдържа, ще го кажа ............. абе, мое ли човек претендиращ с дългогдишен опит с инструмента да изкара толкоз дразнещо режещ звук. А. и се си мисля, че е хубаво на безктайните сола, дет свири да тури и малко дилейче поне, да стане по професионално, бах.

 

Ари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе мене солата ме кефят, обаче звукът е наистина насран за такава група с опит като Сигнал, става дума за свиренето в Маската разбира се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове Вие луди ли сте - Алексавдър Мариновски е от най добрите китаристи в БГ - и повечето от Вас - могат само да му носят китарата

Звука на Фендер Тон Мастер - не бил добър - явно от скапани апаратурки нямате представа за истински звук

да оставим факта - че с такива Тон Мастери - КОИТО СА КЪСТЪм ШОП НА ФЕНДЕр! - са свирили Ritchie Sambora i Dave Murray

и струват по 5 бона главата и 2бОНА- колоната - с такова нещо лош звук не се изкарва -винаги когато съм гледал Сигнал на живо звука на китарата е на 6!

Сашо толкова се е обиграл че не му трябва да прави саунд чек

И НЕ мУ ТрЯбВА ДИлеЙ - ЗА ДА ПрИКрИВА мАЗАНЕ - КАКТО ПОВЕчЕТО бГ КИТАрИСТИ - ПИчА СВИрИ чИСТО!

А ДАНО И ВИЕ СТИГНЕТЕ ТОЯ ЕТАП!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове Вие луди ли сте - Алексавдър Мариновски е от най добрите китаристи в БГ - и повечето от Вас - могат само да му носят китарата

Звука на Фендер Тон Мастер - не бил добър - явно от скапани апаратурки нямате представа за истински звук

да оставим факта - че с такива Тон Мастери - КОИТО СА КЪСТЪм ШОП НА ФЕНДЕр! - са свирили Ritchie Sambora i Dave Murray

и струват по 5 бона главата и 2бОНА- колоната - с такова нещо лош звук не се изкарва -винаги когато съм гледал Сигнал на живо звука на китарата е на 6!

Сашо толкова се е обиграл че не му трябва да прави саунд чек

И НЕ мУ ТрЯбВА ДИлеЙ - ЗА ДА ПрИКрИВА мАЗАНЕ - КАКТО ПОВЕчЕТО бГ КИТАрИСТИ - ПИчА СВИрИ чИСТО!

А ДАНО И ВИЕ СТИГНЕТЕ ТОЯ ЕТАП!

ти нещо май влезна в кривия път.... Бил ли си на концерта, че се захвана да го защитаваш? Никой не говори за това дали човека е добър китарист и как звучат скъпите апаратури, според мен въпроса е защо с такава апаратура и толкоз добър китарист не си дава зор да изкара 100% саунд ами се лендзи... И част от въпроса е как е бил включен в централното, щом не е бил с микрофон. Ако знаеш нещо по темата - давай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждал съм от такива глави изкарват звука от преамп аут....ама ен мога да кажа дали става качествено :metalist:

иначе Сашо.....звук убиец - няколко концерта съм им гледал - на всичките размазва!!

иначе ползва и гибсъна от време на време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигур има изход със симулация на микрофон, не щеш варианти ама ми се струва че друг начин нема :metalist:, бтв знам доста китаристи, които не се занимават с микрофони на сцената и решават че изходите ще дрънчат па публиката ..... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони не е прав за едно; според мен 90% от размотаващите се тук не са достойни даже да му носят китарата :metalist::metalist::virtuoz: Сашо е китарист от друго измерение, музикант от световна класа.

 

смятам, че той имаше убийствен саунд докато свиреше мюзик мен -> маршъл (анивърсъри комбото има емулиран балансиран изход, но вече не си спомням него или майк ползваше)

 

от няколко години обаче свири с този амп и според мен не звучи толкова добре. особено със страт. някак си не се вписва в саунда на групата (една китара и епизодично бас) - звучи постно.

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобалан - с такава апаратура - 100 вата лампова мощ

не е нужно да се включваш централно

може да издухаш Маската без проблем - стига да пожелаеш

барабар с централното

Аз например сьм свирил с Фендер Про 185 ( 160 вата и 185 ) БЕЗ ОЗВУЧАВАНЕ НА АРИАНА

( схемата беше по сложна - фендер принстьн - озвучен - от преамп оута кьм ефекти и от там в про 185 - май не беше озве4ен - просто е зверски мощен - отдавна беше -дано не ме льже паметта - но май нямаше микрофон за голямия амп)

Даже сьм сигурен че Сашо едвали е надупил и до половината - сьвсем достатьчно да се чува и без озвучаване

с 40 ватов Фендер принстьн сьм свирил в сегашния Фенс - пак без озвучаване

и се чуваше много добре и заведението

Слеяр как свириха в София - директно от Маршалите без микрофон - вярно че всеки от 2мата китаристи имаше стена от 9 4х12 маршали(тук не сьн на 100 % сигурен - но не видях един единствен микрофон) и това на опен еьр - как точно са ги захранили главите незнам - преполагам чрез слейване на основната глава - и оттам в маршал поуьр ампове.

 

Не знам защо някои хора не харесват фендер звука - за мен е ок

Просто чакам момента в който Сашо ще обяви тоя фендер за продан - и се надявам да сьм пьрвия който ще сложи парите на масата......

Навремето точно заради Сашо си купих Маршал Анивесьри комбо- сьщо като неговото

не крия че сьм му ученик и приятел и тогава адски много исках да звуча като него

за мен тоя амп е по готин от анивьрсьрито

Сашо винаги е имал най хубавите китари и усиватели

ако сте виждали една Ривера глава в раизинг форсе - негова е

защо я продава - като е бькана с екстри - чудо на техниката

по Простия факт - че този фендер който има само 2 канала - клийн и драйв

( и ефект луп- който сашо рядко ползва за дилей - когато не го мьрзи)

просто Блести над риверата

а пьк мен най ме кефеше - когато Сашо свиреше с Стиви рей вон страта в този фендер тон мастер - явно всеки си има собствени препочитания за звук( с анивьрсьрито - ползваше пьрвоДжем 77 , после мюзик мен Ван Хален) с тон мастера - Сти рей и Ингви Малмстийн стратове , а сега кьстьм Гибсьн)

преди Миро пьк не харесваше сайбьр туина на фендер - сега гледам Фил Колен ( да не се бьрка с Фил Колинс) е почнал да свири с него.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към доброто мнение за Сашо . Много добър музикант,класи на много хора в БГ, Сигнал звучат 2 пъти по добре сега отколкото преди Сашо. Друг е въпросът че като го няма Дечо Таралежков им пише песните , като композиции вече не са толкова силни. А иначе за сетъпа на Сашо - и мен мнооого ме кефи варианта с фендър SRV - това е уникална китара, която се оказва че освен невероятен блус саунд има и много як рок саунд - но в крайна сметка в каквито ръце сложиш инструмент от такава класа така и ще звукне :) :)

 

Една скобка само към предишния пост..за добро или лошо в момента Цветан Недялков има най-уникалните инструменти в България..според мен за добро защото Цецо е много свестен човек и музикант и умее да използва диапазона на оборудването си...сори за оффтопика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобалан - с такава апаратура - 100 вата лампова мощ

не е нужно да се включваш централно

може да издухаш Маската без проблем - стига да пожелаеш

барабар с централното

ок, това ясно. И все пак защо има недоволни от саунда? Защото не разбират от звук ли? Просто ми стана интересно, аз също не съм бил на въпросния концерт, но който е слушал Сигнал в Маската да продължава да дава сведения за звука, за да можем всички да си направим верните изводи. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен човекът bigjav просто е очаквал куп дигитални ревърб, дилей, хорус и пр. все пак нали зат'ва сме различни.

 

Просто някои хора не харесват натурален саунд. Даже като гледам напоследък май са повече.

 

А иначе тоя пич цепи зверски (не харесвам "Сигнал" освен няколко песни от разни плочи, които са ми любими от едно време, но там въпрос за звук не може да става), та най-вероятно си е направил саунд какъвто му харесва на него. А публиката както винаги има право да решава дали се кефи или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още мнения моля. Само да добавя, че ми стана толкоз любопитно понеже съм забелязал, че автора на темата има доста добър поглед върху музика и звук, та затова ми се струва странно такова противоречие в съжденията на различните пишущи колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.