Jump to content
Българският форум за музиканти

Пънкарска китара ?


myshtikal

Recommended Posts

Искам да си взема пънкарска китара и се чудя между няколко варианта... :greenangel: споделете мнение относно следните:

 

www.bad_link.eu/product/104/squier-by-fender-obey-graphic-strat-hss-rw-collage.html

http://bad_link.eu/product/105/squier-by-fend...rw-dissent.html

http://bad_link.eu/product/106/squier-by-fend...rw-collage.html

http://bad_link.eu/product/107/squier-by-fend...propaganda.html

Редактирано от myshtikal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охх китарите са Скуайер(Obey Graphic Tele и Strat) и ги видях в магазина на ул. Княз Борис като минавах тея дни и сега се чудя каква да си взема... някой може ли да ме посъветва ако знае нещо по въпроса ???

Редактирано от myshtikal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога единствено да те посъветвам да намериш темите, носещи едноименното заглавие на марката китари, които те интересуват, използвайки търсачката, да прочетеш вече написаното там, след което сам да си прецениш. Също искам да ти напомня, че в София има поне 10-на музикални магазина, които е добре също да обиколиш, преди да направиш своя избор. В тези магазини се продават и други марки китари, които са напълно съизмерими като съотношение цена/качество с тези, за които питаш.

 

Ако питаш конкретно за цени, под 400 - най-евтинджос и най-пълен та***, после следва средно евтин клас, които все пак свирят горе-долу прилично.

За скъпите няма да говоря, предполагам, че не за тях питаш.

Тази класификация важи за всички марки. Разгледай и темата за "Добри евтини китари"( http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=57027 ), ако се чудиш какво да избереш.

Не забравяй и че трябва лично да си избереш китарата, защото една е ОК, друга не, и става дума за конкретна бройка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами обикалял съм, но най-много ми харесва как е положението в този магазин, имат много яки неща - главно Fender (китарите с които свири любимата ми банда Greenday) и ако някой се сеща за какво говоря, може да даде някое съветче :greenangel: иначе се целя в диапазона на нещо от сорта на 500-650 лв. а тези са точно по средата ;)

Редактирано от myshtikal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава, вземи си Фендер. Ако разполагаш с по-малко пари, може би Squier Classic Vibe.

По-евтини скуаери аз лично не бих ти препоръчал, поне ако искаш да имаш общо с Fender тон(а до колкото разбирам - това искаш).

 

Иначе за магазина - има поне няколко не по-лошо снабдени магазина в София, където имат не по-малко яки неща, които не знам дали си обиколил.

Във Фактор имат Blade, които също са стратове, направени от нелоши материали - можеш да огледаш и тях.

За други що-годе успешни Fender копия в нашите магазини не се сещам, поне не в този късен час, но утре може и да се досетя, а и като се замисля, не съм обикалял от доста време.

 

Имай предвид, че във форума нерядко изпадат американски Fender-и на старо(не много старо) дори на цени от сорта на 800лв.

Та можеш и съответните раздели да следиш. Предполагам, че мексиканци биха изпаднали на цена, която ще те устройва.

 

PS: Сега се сещам, че Yamaha имат някои пасифики, които са фендероподобни, но там дизайнът е малко по-различен, което може и да не ти хареса.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно от Obey Graphic сериите нямам преки впечатления, но знаеш ли - нали така и така ходиш често в магазина, защо не ги пробваш?

Така ще знаеш най-добре дали НА ТЕБ ти харесват.

 

ПС: Ехх, изпреварили са те. Сега... ето тази е наистина пънкарска: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=71940 :greenangel:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях засилил за Squier by Fender Bullet® Strat® HSS with Tremolo за скромните 229 лв., ама като гледам препоръките ти взех да се разколебавам, дали пък да не посъбирам още малко парици за нещо над 400 лв. Иначе исках да си имам нещо по-добро откъм адаптери и електроника, в сравнение с кремонката която имам /единични адаптери/. Дали нямам шанс да си подбера до около 250 лв. хубава китарка. Не съм от София, а смятам покупката да я правя от столицата, заради голямия избор на предлагане. Иначе, що се касае за подбиране смятам, че ще се справя, само незнам дали е задължително да помъквам и усилвателчето? За да разбера дали ще си паснат.

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не. За 250 не можеш да си вземеш нова китара с хубави адаптери еи хардуер. За материала ясно.

Може би за около 300, 300 и нещо, на старо може и да изпадне нещо прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това ми се вижда нещо едно ниво по-нагоре http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0310700525, а цената му е около 330 лв. Все пак не се занимавам професионално, питам предварително защото искам да си набележа някои неща, та като дойда в София да имам насока за ценовия клас и модели. Извинявай, че така разпитвам, но наистина в информационната тема сякаш ценовия диапазон е по-висок. Вярно и ти каза за китарка над 400 лв. /цена за нова такава/.

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, най-добре е да обиколиш и да пробваш повече марки.

Иначе конкретно този модел не е възможно най-лошия.

По спецификация, би трябвало да е с тяло от елша, което е ОК.

Иначе, за адаптерите - не са нищо особено. Предполагам, най-обикновени евтини керамични адаптери.

 

Ами, ако си намериш Vintage на старо, понякога изпадат СГ-та на подобни цени.

Тоя скуаер става, като за 330.

От друга страна, Стаг имат стратове с тяло от елша за по-малко от 330, които също можеш да разгледаш, да видиш дали някоя бройка няма да ти хареса.

Cort имат ниски модели в тоя ценови диапазон. За Yamaha не съм сигурен.

Капъша има нелоши страт-подобни китари Richwood с двупосочно Wilkinson тремоло, HSS адаптери и тяло от ясен(прозрачен лак), добре направен гриф и доста добре поставени прагчета, за около 370 лв...

Изобщо, трябва да разгледаш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш пънкарска китара,си земи една хубава и обикновенна,отиваш на паважа пред блока и омиташ околоблоковото пространство с китарата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бих си дал парите за нещо ефтинко и копирано, предпочитам да си знам, че това което имам е оригинал и мисля че най накрая се спрях на на избора си :)

 

http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0301000506

 

Стискайте палци да я имат в наличност, че иначе ще трябва да чакам да ми я доставят...

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.