Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp In Can


Recommended Posts

kalata23, нещо не си допрочел. На китарните диапазона им е от порядъка на 80-4кХц. След 4К режат всичко, ако не беше така всички АМР-ове щяха да звучат като при синдрома "Boss DS-1 в централно"... :)

Ясно, благодаря ти. И все пак от къде мога да се снабдя с такъв говорител, защото в Стара Загора почти няма говорители (имам предвид в музикалния магазин). Остава ми да проверя при Германеца в Казанлък, щото той ги внася от Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 'тенекия' (can) не е законно използвано от този самодеен 'производител', защото е запазена марка на Фендер. Имаше преди доста години такъв портативен усилвател, едно много по-добро решение - леко по-голям и тежичък, но с 15 вата мощност и правилен (китарен) 6-инчов говорител, солидна конструкция и акустика.

 

Пробвал съм го и звучеше много добре. По онова време свирех със Страт и идеално си пасваха (търсех по-чистия тон). За разлика от кресливото Смоуки и показаното бирено изпълнение (които имат тенекиен и силно изкривен - но не приятно/китарно овърдрайв-нат) тон, кофичката на Фендер имаше отличен чист тон и по-малко възможности в кривоча (което се оправя с камионче, комуто е нужно). Имаше и бас (което малките му братлета няма как да извадят). Почти си го купих, но точно тогава ми подариха лампов Champ 58-ма година - и за същите цели кофичката загуби сравнението :bravo:

 

За съжаление не се произвежда вече, но още виждам уличните музиканти да ги търкалят из Лондон - явно са издържливи добичета. Със сигурност трябва да се намират изгодни екземпляри в eBay, а за който се интересува да 'възпроизведе' в домашни условия - ето за какво става дума.

 

:)

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е на лице освен тъпата платка в целия ми град няма 1 УНИВЕРСАЛНА ПЛАТКА ... поне я пръчах намеих конектор 9v switch on off input jack 6.3"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре са те обрали , това е капитализъм няма начин .

С острият си поглед виждам , че не си свързал нищо м/у извод 1 и 8 на

ЛМ386 ??

Имаш усилване 20 пъти по напрежение , свържи там тример 10-20 кОм и електролит 10 мКф , и

ше регулираш усилването на схемата още 10 пъти повече .

Плюсът на електр. към извод 1 :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скапан ти е мониторо :blush:

А виде ли какъв грозен ,голям елекртролит ... (явно краден ) е сложил в изхода ?

Освен това пропуснах , че в обратната връзка (извод 1 и 8) може да направи честотни корекций .

На тая голЕма :cheers: платка има място ...

Ако пита в аудиофорумите , там има професионалисти

които ще му кажат как да намали изкривяванията на стъпалото .

 

Трикове при които разделят ООВ на право и променливотокова и сменят електролита с неполярен .

 

Кажете имам една книга където практично са описани тези интеграли .. да я кача някъде от където да дам линк и всеки да има достъп , или е незаконно ?

Редактирано от emilov_opel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тия кутийки ги облепяте отвътре с някаква битумна лента, ще се обират по-добре вибрациите от стените и ще се намали "тенекето" !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам по-мощния вариант - Amp in a Bucket!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Te - go i moqt Dogi amp :music336:

Но колонката звучи гнусно .

dsc09772n.jpg

dsc09772n.jpg

 

По- добре ФРС-8М , и мини хорната смалена още и направена от 1 см шперплат .

 

В аудиофорумите има специалисти които могат да го проектират мн. малко леко ...

Правих си минихорна колкото 2 юмрука , но жената я помислила за боклук и я изхвърли :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам по-мощния вариант - Amp in a Bucket!

 

Този на Фендер дето го споменах е именно това - яко по-мощен и в почти кофа (е, малка детска кофичка за плаж, де) :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.