Jump to content
Българският форум за музиканти

Лошо ли е за китарата...


SonneR

Recommended Posts

Вредно ли е да поставяш китарата облегната между две ребра на парното? Става дума за изключено парно, мойто поне не работи от 10ина години :D Просто ми споменаха, че не било хубаво за адаптерите, или нещо такова... Някой да се изкаже по този изключително интересен въпрос? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не обичам да си подпирам китарата на някакви неща , защото най-малкото може да падне ... Иначе би трябвало да не й стане нещо , защото няма електромагнитни вълни (освен ако парното нещо е от тези , по-странните) .

 

пс. Купи си стойка - 25лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за адаптерите, но ако я подпираш на грифа....може сериозно да я нае*еш :rolleyes:

Най-много да се изметне ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата - не е хубаво да е легнала.

А от спрян радиатор нищо няма да и стане - споркойно, но аз лично не бих я оставял там , защото най малкото ще е опряна в земята. Подпирай я другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от студа - нищо им няма, само че като ги вкараш на топло става конденз. аз лично съм си направил с електрожена една стойка и от няколко години си я ползвам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а конденза влияе ли на китарата?какво става тогава?

все едно да я намокриш с вода :P а познай какво и става :P меи запотрява се - клеясват жици мици адаптери потенциометри превключватели....не е убаво. и струните ръждясват повече :P затова или ше свириш на студено или на топло само. няма да я разнасяш насам натам от стая в стая с разлика от 10 градуса температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително интересна тема... Нямам думи. Браво!

защо бе пич? искат да знаят хората. по-добре да се обяснят тези неща, отколкото утре да има тема 'прецака ми се китарата'

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще се безпокоим толкова даите да не ги вадим китарите от налона.

 

За конденза не и влияе въобще на грифа(напоен е с масла,или е обработен с нещо)

Според мен единствено може да ти раждясат болтовете и нищо повече но тва не е болка за умиралка.(все пак е метал)

За радиатора хмм ми кво да ти кайа по принцип не е добре да се обляга по този начин китара защото може да падне.А за измятане....аз съм си държал първата китара облегната на стената и нищо и нямаше.

 

 

 

 

Тва е моето мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а конденза влияе ли на китарата?какво става тогава?

все едно да я намокриш с вода :P а познай какво и става :P меи запотрява се - клеясват жици мици адаптери потенциометри превключватели....не е убаво. и струните ръждясват повече :P затова или ше свириш на студено или на топло само. няма да я разнасяш насам натам от стая в стая с разлика от 10 градуса температура.

ми не е същото защото конденза е в малко количество(все едно да ми кажеш че като си местиш китарата от репетиционната зимата,като я извадиш от калъфа не кондензира....няма да ти повярвам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.