Jump to content
Българският форум за музиканти

Странен Feedback


Recommended Posts

Когато съм на бридж позиция и не свиря се получава някакъв feedback, който изчезва когато докосна(дори леко) адаптера... Някакви идеи? Когато сменя на нек или на мидъл позиция нямам такива проблеми... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При упражнението, предполагам си хванал струните. Под "като докосна адаптера", предполагам имаш предвид "като докосна метална част от адаптера.

С какво свириш, каква апаратура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, хванал съм струните и независимо къде "докосна" адаптера спира...

 

Китарата е Cort m600(тя е със някакви пасивни EMG), кубето е Laney lx65r, пред него има уа и един биг мъф, обаче проблема не е от тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това важи и за пластмасовите части, не се сещам къде би могла да е причината.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сингал е нрмално да имаш БРУМ, но шум е нещо различно, а пък фийдбек - съвсем друго.

Ще се радвам на записче на шума. Може би ще ме ориентира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно днес няма да мога да запиша шума...

 

Иначе като намаля китарата от volume knob-a и си спира, дори когато не я намалям до край... Не знам, като го запиша ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих едно записче, но понеже кубето не е във една и съща стая с компютъра, се наложи да си ползвам mp3 плейър-а. Качеството не е особено добро, даже хич, но се чува за какво става на въпрос и мисля, че е достатъчно. Това което се случва на записа в общи линии е - включвам си плейъра, мърдам си ръката по струните, свиря някакво рандом рифче, после хващам струните с лявата ръка, без да намалям звука от китарата и се чува въпросния feedback. Включил съм само Big muff-a пред кубето, но и с драйва от самото кубе ефекта е същия.

 

 

Цък-цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да ги хванеш с дясната - това ми звучи все едно си натиснал струните с лявата (или ако ги хващаш с лявата, не ги допирай до грифа)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, не е от това. Не ги натискам с лявата ръка, само ги държа, а и като си сложа дясната на струните пак няма ефект. Мисля, че е нещо от бридж адаптера, защото като сменя на нек тоя шум спира напълно, а като сменя пак на бридж, се появява отново. Странна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.