Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на резба на тремолото...


dblag

Recommended Posts

Здравейте! От край време резбата на ръчката на флойд-а ми здава багажа, или казано на прост език, отказва да се затегне. До скоро я затягах до известна степен с гайката (поне на такава прилича) която се намира точно над дупката на ръчката, но и това спря да оказва кой-знае какъв ефект, та се случи че въпросната ръчка започна да стои нестабило. :greenball: Понеже са ми казвали че въпросната смяна на резбата е възможна реших и до този форум да се допитам относно това дали смяната е алтернатива на покупка на нов флойд (мноу пари!), и ако е така, от къде може да се изнамери такова животно. Благодарско предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам ти се е скапала резбата на самата ръчка. Решението е простичко - купуваш си нова ръчка. Не знам в БГ дали би намерил лесно, но на другия ни китарист на скоро му се наложи да си сменя ръчката на джаксона и мисля че беше 15$ от ибей. След 20 дена му я докараха заедно с дугите неща.

Редактирано от Mephistopheles
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко трудно да се скапе резбата на ръчката а резбата на по-мекия метал (блока) да остане здрава.

...и доколкото разбирам, ти се е скапала резбата на блока, на тремолото.

В такива случаи постъпвам така;

Отивам при стругар и го карам да ми разпробие отвор около 6.8мм и с метчик да ми нареже резба с 8мм . Изработва

детайл с външна резба, която да се навие в разпробитото място. (стомана, алумин, бронз, мед и т.н.) Хубаво е, след като се стегне в блока и да се залепи с някакво лепило за метал. ( не е задължително ) След като вече е запушен отвора с въпросната 'тапа', в нея се разпробива отвор 4.8мм и му се нарязва резба 6мм, същата като на ръчката на тремолото.

Ето така се сменя резба. :)

 

Хубаво е предварително да се знае, колко милиметра е резбата на тремолото. Моят пример е за 6мм ръчка.

Ако е 5мм, още по-добре, но не ми се вярва твоята да е такава. Такива 5мм ръчки съм виждал само на Фендер Стандарт от по-старите модели.

 

пп Ако не разбираш и дума от това, което съм написал, припиши поста ми (наклоненият почерк )на едно листче и го дай на стругаря - той ще разбере. :thumbs_up:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си нова ръчка с втулка и проблемът ти е решен!

При тях няма резба на ръчката и за вбъдеще няма да имаш повече такива проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.