Jump to content
Българският форум за музиканти

Бре,какво се случва с тея струни?!


Eralian

Recommended Posts

Реших,че е време да сменя старите Фендерки(.009).Служиха ми добре,ама им дойде времето да се сменят.Та извадих един комплект розов Ърни Бол супер слинки,закупен преди година,настроих я,нагласих я - всичко ОК.Това се случва преди две седмици.Предната предполагах,че още улягат,та малките разстроявания не бяха проблем.

Но от тази неделя мир не видях.Настроиш я,след 20 минути пипнеш - разстроена.Донастройваш.Това се повтаря поне 3 пъти,докато не писне съвсем.Проверих ключовете ,моста,няма проблеми никъде.И ето на пак-преди да започна да пиша я настроих,сега пак се е разстроила.

Моля,посочете ми в какво може да се крие проблема. :drummer:

Благодаря на всички предварително за обърнатото внимание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си опиши каква ти е китарата. Има ли тремоло, няма ли? Старите струни даваха ли този проблем? Кои струни най-често се разстройват? Тия три неща! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фактор Страт копие - чистак от магазина,на годинка и месец горе-долу.Нямах никакви проблеми с предните струни,едните от които бяха също Ърнита не помня точно какви.А пък тремоло имам,но го ползвам страшно рядко поради това,че не го използвам много-много и не е удобно за нагласяне.А пък за струните-абе,горе-долу `сичко освен(пък и някой път и) 1ва.

Редактирано от Eralian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не си имал никакъв проблем с предните струни, значи при смяната им се е провокирал някакъв проблем или дефект на китарата, а не на струните!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема да пробвам старите,не са чак толкова зле,да видя дали проблемът е в китарата...?

Винаги мога да опитам,нали?

Редактирано от Eralian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е, освен всичко друго, проблемът да е и в коректното поставяне на струните.

Имам предвид, как си ги поставил на ключовете, много често многото намотки, припокриването им(една в/у друга), както и малкото такива, водят до разтройване на инструментът.

При мен от 4 до 5 намотки/оборота на по-тънките и 3 до 4 на по- дебелите, прилежно навити една до друга, върши работа.

Има и друг начин, да се научиш да си връзваш струните, пак там при ключовете.

На края искам да спомена, че това вероятно е само част от проблема, добре поставени струни, на читава китара, трябва да са в кондиция след първите минути, а не седмици, а при теб май нещата не седят така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май че открих проблема - ключовете се бяха развинтили съвсем малко.След завинтването им и правилната настройа вече минаха към 10-15 минути и всичко е наред.Ще пиша утре как са.

Благодаря много за съветите,и за всички мнения!Ще ги взема предвид.

Редактирано от Eralian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка на бриджа най-добре.

 

Загледай се в тремолото, не се ли е вдигнало? И нормално тремоло съм виждал "цъфнало". Сложих му 5 пружини, скъса струна и пак си седеше криво. Тремолото трябва да е в една равнина с тялото на китарата (топа). Не знам каква е китарата точно, но на една Factor new line си спомням, че струните се слагаха много странно - топчето се слагаше отзад в тремолото, но то нямаше там заключване, следователно като мръдне тремолото топчето играеше и се разстройваше постоянно.

 

а за струните, че трябва да са поставени правилно... това е първата стъпка, разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка на бриджа най-добре.

 

Загледай се в тремолото, не се ли е вдигнало? И нормално тремоло съм виждал "цъфнало". Сложих му 5 пружини, скъса струна и пак си седеше криво. Тремолото трябва да е в една равнина с тялото на китарата (топа). Не знам каква е китарата точно, но на една Factor new line си спомням, че струните се слагаха много странно - топчето се слагаше отзад в тремолото, но то нямаше там заключване, следователно като мръдне тремолото топчето играеше и се разстройваше постоянно.

 

а за струните, че трябва да са поставени правилно... това е първата стъпка, разбира се!

 

Освен това, провери дали на ключовете отгоре има винт. Ако има го затегни (внимавай да не е много, защото се амортизират) на всеки един ключ с кръстата отвертка, би трябвало да има подобрение. Ето за какво говоря :

tnscr4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм със струни 9-42, но мисля да ги сменя с 10-46,искам да ви попитам трябва ли да се интонира наново китарата след като ги сменя?

Със страт тремоло съм, китарата ми е Cort G254.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.