Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer


Pwnzorafied

Recommended Posts

Здравейте,

 

 

какво ви е впечатлението от ефект педалите на behringer,като chorus,delay,wahwah и т.н?Заслужават ли си парите или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дилеите съм чел, че са копия (по-нескопосани разбира се) на BOSS, така че може би малко по-шумни от тях и в по-гадна кутийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуй сам. :drummer:

Цялата верижка е Беренгарчета. Остана ми само компресора, общо взето от него съм най-хепи като изпълнение. Не бих си купил повече, освен ако не съм убеден че даден продукт е точно каквото искам и ще ми свърши работа.

 

ПП. -Еквалайзера даваше малко шум като усиля дадени нива до край - на чист канал. За другите ефекти нямам идея, ако са като дистера и еква-та си струват точно колкото парите за тях в магазина. :hysterical:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си спомням правилно, Берингер имат безчет дела за кражба на интелектуална собственост, т.е. крадат схемите на Босс и компания.

Определено не са на тяхното ниво, но ако говорим за домашен музикант, който не е супер взискателен към звука си (или начинаещ), не виждам причина човек да не си вземе някой техен ефект. Вярно, счупи ли се нямал оправяне, но на цена от 35-40 кинта нов от най-евтините не са баш болка за умиране, особено ако издържи достатъчно за да си направиш извод за звука, който да помогне за занапред.

 

Не искам горното да се тълкува като реклама или нещо от сорта, но аз самият съм се замислял за нещо такова....и съм се отказал в последствие. :drummer: Реших, че има по-оферта да набиеш пари веднъж в нещо, но да е наистина качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуй сам. :greenangel:

Записите, които си направил не са много показателни . Директно в звуковата карта , без някакви допълнителни симулации няма начин да звукнат добре дори скъпи ефекти.

 

Според мен Берингер си правят копията много близо до оригинала и не в звука им е проблема. Много често дефектират , явно контрола на качеството хич го няма, но пък като си купиш нов ефект за 40-50 до 90 лв и обикновено е с гаранция-1 година , мисля че ще си избие парите инвестицията :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за парите си определно си струват

 

Освен на Бос имат копия и на Лайн 6, МХR и още някои други марки

 

 

 

 

 

... за парите им няма на къде по-добре

 

Ето малко ценно инфо

 

 

http://thetoneking.com/wp/behringer-stomp-...mparison-chart/

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за менията!

 

Искам да постигна НЕЩО ОТ СОРТА на Zakk Wylde,не казвам точно,защото само той може да го намправи този звук,но да има така или иначе уауа и коръс,та затова питам дали тези на behringer са добра инвестиция,защото не разполагам с кой знае колко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази оферта, тя ти дава всичко на дообра цена:

http://www.musicworld.bg/bg/c_535/i_24124/...er_TPK_985.html

 

Ще се запознаеш с характерните особености на повечето типове ефекти и след време ще имаш по-дефинирано търсене. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че темата е за друга марка, но искам да предложа на човека Danelectro FAB серията. Ефектите струват 15 евро в чуждестранните сайтове (40 лева мисля в българските магазини) и според мен са по-качествени от тези на Behringer. Минуса е, че гамата от продукти е ограничена. Аз притежавах overdrive-а (преди да го взривя без да искам) и търся под дърво и камък chorus-а, който е аналогов.

 

ПС Отнове се извинявам за offtopic-а. Идеята е да си помагаме и да обменяме информация.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията!

 

 

П.С ауе тоя сайт много ефвтино продава тия ефекти на behringer..Тука в пловдив по 70 кинта парчето минимум :<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам в железариите правят ли китарни кабели, защото мисля да си поръчам няколко ефекта, но няма откъде да намеря кабел.

Не търся адския звук от този кабел, само да няма шум до колкото е възможно.

 

Също и някой ползвал ефекта Digitech FX100, може ли да ми каже дали ще мога да сложа и дистер заедно с него в чейна, защото прочетох 1 мнение в ultimate guitar, че ефекта не позволявал на другите да минат през него.

И ако някой има същият този ефект или друг подобен на Беринджър, може ли да ми каже колко издържа батерията и каква е по-добре да ползвам - алкална или въглерод-цинкова?

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Не - в железарии не правят кабели :D

 

 

.... В пицариите продават ли книги ?

 

 

Купи си кабел на метър и си направи - ако мислиш, че няма да се справиш си купи готов от магазините за електроника или за китари

 

 

И адски звък от кабел няма да постигнеш - както каза - само по-малко шум ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също и някой ползвал ефекта Digitech FX100 ...

 

 

 

ако говориш за digital multi-fx ...

 

... мисля, че няма никакъв проблем да ползваш дист с него :)

 

 

За батерията е относително - зависи от тва дали е дигитален или аналогов ефекта

 

За аналогов батерията ще издържа в пъти повече

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.