Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с нови струни


SounDreameR

Recommended Posts

Здравейте! Днес си смених струните на китарата за пръв път, откакто я купих (Ibanez GRG270B), реших да й сложа по-дебели струни, макар и да трябва да правя наново сетъп ... ок сложих новите струни, флойд роуза се вдигна доста, навъртях болтовете на пружините отзад, обаче никаква реакция.. пружините се опъван, а флойд роуза мръдна съвсем съвсем леко .. това не ми се струва нормално.. моля за помош :D Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една пружина :)

Аз имам GRG170DX реших от .009 - 0.042 да мина на .010 - 0.046 и се наложи да сложа допълнителната пужина.

Винтовете ги пипах после за да го изравня :D

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след като въртя болтовете на пружините отзад, пренастрои ли китарата? :)

 

Какъв е новият размер струни, които сложи?

 

Колко пружини имаш сложени отзад на китарата?

 

Ориентировъчни въпроси, за да можем да ти помогнем :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пренастроих я, сложих 11-ки като размер на Дадарио и отзад имам 3 пружини и се опасявам, че няма вход за допълнителна пружина.. Благодаря ви! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, 11ките не са толкова дебели струни, затова, мисля, че трите пружини ще ти свършат работа. Цялата операция е лесна, само се изисква малко повече време и нерви.

 

Затягаш винтовете на пружините, настройваш, затягаш, настройваш... Под "затягаш" имам предвид по около половин-един оборот на винтовете, освен в началото, когато евентуално можеш да започнеш с 2-3-4, ако флойда е доста изскочил напред. В краен случай трябва да отидеш в някой музикален магазин да си купиш по-къси пружини (по 2-3 лв/брой) и да сложиш тях. На Edge III наистина няма как да сложиш повече от 3 пружини, освен ако не ги закачиш в дупките с резба на пластинката, която ги натиска.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха сложих трупче между тремолото и тялото от задната страна зад капака, за да не може да се качва флойд роуза, идеално си пасна, настроих китарата в Ми, обаче струните са яко опънати ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Truss Rod да си чувал тук

и тук

 

Ако си минал от 7-ци на 11-ки си мисля че ще е необходимо да се натегне тръсрода. Разрови се във форума има много информация по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Truss Rod да си чувал тук

и тук

 

Ако си минал от 7-ци на 11-ки си мисля че ще е необходимо да се натегне тръсрода. Разрови се във форума има много информация по въпроса.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.