Jump to content
Българският форум за музиканти

Клубовете преди и сега


Recommended Posts

Много зле разсъждават повечето от вас. Типичното просто: "...бе не може да се опрайме бе!!!Ко ме занимааш с глупости бе аз да не съм вчерашен"

Недейте така :stop: хората свирят, записват албуми и ходят на турнета по чужбина, а вие ми говорите че нема оправия!!! Ами не е така <_<

Поне се връщаме на темата :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всъщност не. Темата е за клубовете. Че ще се свири, ще се записва албуми и т.н. е ясно. Това ще си го има докато има хора които слушат тази музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто бяхме минали в разсъждения по въпроса "как да спечелим от заведение" вместо по първоначалната тема:

 

Мислите ли че някой ден това ще се промени в положителна посока или ще стане по зле? Знам че повечето неща не зависят от нас ,но все пак има ли шанс това да се промени в наша полза?

 

Това имах предвид.

 

пп. NoSoul, а разработката "Чалга е!" много ми допадна. Чия е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК съгласен съм прави сте. Ситуацията е безнадеждна за съжаление. Също за съжаление българите са лоши хора, също така са много егоистични и търсещи единствено собствената си изгода изразяваща се в постигане на богатсво и превъзходство изградено единствено на гърба на останалите (а не чрез взаимодействие с тях), самочувствието ни на много интелигентна нация е плод единствено на системна дълго продължила комунистическа пропаганда целяща ограничаване на кръгозора. Като цяло ние сме прости, зли и опасни за останалите нации. Ситуацията в България (не само що се отнася до музиката) не ще се промени още дълго дълго дълго време поради липсата на нормални хора на ръководните постове (да това има връзка и с клубния живот понеже посещаемостта на определен вид мероприятие е пряко свързана с цялостната ценностна система на българина).

 

Всичко това не означава, че в България няма хора, на които да им пука за истински важните неща, но за съжаление (щастие) тези хора започват да намират много по-добра (макар и да не са станали милионери) реализация извън нашата страна.

 

Всичко това не означава също и че трябва да се гръмнем.....просто лично аз се чудя как да избягам от тук за да знам че усилията, които полагам биха могли (макар и много трудно) да имат някакво значение.

 

Благодаря на всички, които успяха да прочетат идиотския ми пост.

 

За заинтересованите предлагам следните интересни статии:

 

Пародията наречена “българска музика” или защо стана така, че в България “шоу” и “бизнес”са две несъвместими понятия ?!

 

Между независимостта, принципите и реализацията

 

Що е попмузика и защо я слушаме?

 

Ключът към създаването на европейска музикална общност е в музикалното разнообразие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК съгласен съм прави сте. Ситуацията е безнадеждна за съжаление. Също за съжаление българите са лоши хора, също така са много егоистични и търсещи единствено собствената си изгода изразяваща се в постигане на богатсво и превъзходство изградено единствено на гърба на останалите (а не чрез взаимодействие с тях), самочувствието ни на много интелигентна нация е плод единствено на системна дълго продължила комунистическа пропаганда целяща ограничаване на кръгозора. Като цяло ние сме прости, зли и опасни за останалите нации. Ситуацията в България (не само що се отнася до музиката) не ще се промени още дълго дълго дълго време поради липсата на нормални хора на ръководните постове (да това има връзка и с клубния живот понеже посещаемостта на определен вид мероприятие е пряко свързана с цялостната ценностна система на българина).

 

Всичко това не означава, че в България няма хора, на които да им пука за истински важните неща, но за съжаление (щастие) тези хора започват да намират много по-добра (макар и да не са станали милионери) реализация извън нашата страна.

 

Всичко това не означава също и че трябва да се гръмнем.....просто лично аз се чудя как да избягам от тук за да знам че усилията, които полагам биха могли (макар и много трудно) да имат някакво значение.

 

Благодаря на всички, които успяха да прочетат идиотския ми пост.

 

За заинтересованите предлагам следните интересни статии:

 

Пародията наречена “българска музика” или защо стана така, че в България “шоу” и “бизнес”са две несъвместими понятия ?!

 

Между независимостта, принципите и реализацията

 

Що е попмузика и защо я слушаме?

 

Ключът към създаването на европейска музикална общност е в музикалното разнообразие.

;);):D

No truer words were said man!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправия има ама изказвания от рода на"чакаме човека с парите да дойде и да ни направи клуб в който да свирим " са повече от смешни.Ако някой музикант направи толкова добър продукт че да накара хората да скачат от кеф той ще свири в Биад и другите подобни клубове.Засега това го правят чалга певиците и според мен си заслужават напълно парите.Дами и господа не сте ли разбрали да правиш шоу и да правиш музика са две неща които нямат нищо общо.И да се възмущавате на хората че слушат чалга и ходят в тези клубове а не в рок-клубовете е все едно да се карате на бебе че се е наакало. Проблемът на всички музиканти е че прекалено много искат да станат звезди и когато видят че не са почват да казват че народа няма вкус.Ами няма и нее длъжен да има.Хората искат да се забавляват докато слушат музика а не да я слушат с академична цел.На мен ми писна в едни и същи клубове да слушам едни и съши кавъри и то не кавъри а песните извадени както са на запис и изсвирени с малко грешки.АМи точно затова изчезват тияклубове и това е нормално.Стига сте ревали че още малко някой ще почне да се оплаква защо го няма вече "Златниат Орфей" или къде изчезнаха клубовете за стари градски песни...Така се развива този бизнес в България,ако не ви харесва идете да го практикувате другаде,може там да ви оценят подобаващо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората искат да се забавляват докато слушат музика а не да я слушат с академична цел.На мен ми писна в едни и същи клубове да слушам едни и съши кавъри и то не кавъри а песните извадени както са на запис и изсвирени с малко грешки.АМи точно затова изчезват тияклубове и това е нормално.

Човече, много се разпали и с право, щото темите нещо все избиват на оплакване ;)

 

Споделям напълно твоето виждане. Само че ако позволиш - тук май трябваше да търсим отговор как може да се промени нещо, а не да се караме. Иначе диагнозите ти са правилни :D Упс, повторих се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представете си - клуб в който правилото е да се свирят само авторски песни, и да се свири на живо всяка вечер...

Пич, в о шипка се свири авторска музика (най-много 1-2 кавъра от група и то пожелателно) от неделя до четвъртък всяка вечер.

Почивка има в петък и събота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправия има ама изказвания от рода на"чакаме човека с парите да дойде и да ни направи клуб в който да свирим " са повече от смешни.

Не е лошо да прочетеш какво всъщност казах. А и пак казвам - никой не е казал че се спира да се прави такава музика. Аз не очаквам да взема пари от тази работа, правя го заради музиката. Човека с парите ни трябва да възроди клубния живот на този вид музика, а не да ни дава пари. Всичко вече опира до това с какво си губиш времето и дали ще изкараш пари от него. Който иска да излиза в чужбина за да изкарва пари от музика - прав му път. Там не се знае как ще го приемат. А да миеш кенефи и в белия дом е много кофти работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса от темата - отговор а)

 

Вижте Куку Бенд. Те са най-добре платените музиканти в България а свирят музиката която обичат. А сега си спомнете през какво са минали.

 

За статистиката - нема такова нещо; всичките са расли с рок от седемдесетте и осемдесетте; а това, че бизнесът извива ръце да се свирят простотии по турнетата е друга тема. Двете-три поп-песньовки са капка в морето от тъпа чалгия, дето бичат в албумите си.

Апропо, и аз искам да знам, Бездушевни, кой корифей е писал "Чалга е!"?...

Пускай тема, това трябва да се прочете и обсъди. Картаген трябва да бъде разрушен! Покрай него и БИАД - завинаги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то си пише кой го е писал,прочети вътре,между редовете:)иначе едно светло събитие което се случи днес ще поразсее понеее малко попфолк облачността надвиснала напоследък и ще попремине към метълфолк;)ха да ни е честито:)

 

 

освен това не знам кой и защо е решил че кукубенда са богаташи :think:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората искат да се забавляват докато слушат музика а не да я слушат с академична цел.На мен ми писна в едни и същи клубове да слушам едни и съши кавъри и то не кавъри а песните извадени както са на запис и изсвирени с малко грешки.АМи точно затова изчезват тияклубове и това е нормално.

Човече, много се разпали и с право, щото темите нещо все избиват на оплакване ;)

 

Споделям напълно твоето виждане. Само че ако позволиш - тук май трябваше да търсим отговор как може да се промени нещо, а не да се караме. Иначе диагнозите ти са правилни ;) Упс, повторих се ;)

Знаеш ли не мисля че се оплаквам защото в музикално отношение правя каквото си искам свиря когато искам колкото искам, записвам когато искам естествено съобразявам се с групата но и те правят същото като мен.Много ги уважавам като хора и музиканти, затова нямаме проблеми.Също така повечето от нещата които искам съм постигнал, който търси намира постига и т.н.т. Но не мога да си сложа капаци и да не ме интересува какво става около мен. Просто се сетих колко яко беше преди 7 години ,бих искал и сега да е така но уви'' интереса клати феса". Тук има много яки групи които не отсъпват на западните си колеги само че онези не събират половин година пари да си купят китарка made in korea! Е май се поувлякох.... това си е мое мнение. :hello: :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има много яки групи които не отсъпват на западните си колеги само че онези не събират половин година пари да си купят китарка made in korea!

Абсолютно!

Но там и фенеовете не си губят времето да говорят колко е зле музикалния живот, а просто ходят на концерти и се кефят(цената там дале4 не е 3-4 лева за 2 групи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но вече опира до платежоспособноста на българина. Познавам лично хора които ще пестят цяла година, за да не изпуснат Monsters of Rock. А и не се оплакваме. Оплакваш се на някой който не знае какво е и искаш да те успокои. Тук по скоро дискутираме. Въпреки че от това което се случва излиза нещо добро - музика се прави заради самата музика, а не заради парите които тя ще изкарва.

П.П. Куку Бенд са най добре платените музиканти в България. Никой в България не е правил такова турне преди, както и се съмнявам да има толкова добре оборудвана група в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
оправия има ама изказвания от рода на"чакаме човека с парите да дойде и да ни направи клуб в който да свирим " са повече от смешни.Ако някой музикант направи толкова добър продукт че да накара хората да скачат от кеф той ще свири в Биад и другите подобни клубове.Засега това го правят чалга певиците и според мен си заслужават напълно парите.Дами и господа не сте ли разбрали да правиш шоу и да правиш музика са две неща които нямат нищо общо.И да се възмущавате на хората че слушат чалга и ходят в тези клубове а не в рок-клубовете е все едно да се карате на бебе че се е наакало. Проблемът на всички музиканти е че прекалено много искат да станат звезди и когато видят че не са почват да казват че народа няма вкус.Ами няма и нее длъжен да има.Хората искат да се забавляват докато слушат музика а не да я слушат с академична цел.На мен ми писна в едни и същи клубове да слушам едни и съши кавъри и то не кавъри а песните извадени както са на запис и изсвирени с малко грешки.АМи точно затова изчезват тияклубове и това е нормално.Стига сте ревали че още малко някой ще почне да се оплаква защо го няма вече "Златниат Орфей" или къде изчезнаха клубовете за стари градски песни...Така се развива този бизнес в България,ако не ви харесва идете да го практикувате другаде,може там да ви оценят подобаващо

Пич, кактегорично не си прав - българинът в огромната си маса няма

завършен музикален вкус, или доколкото има нещо, то е дълбоко провинциален, някакъв такъв измислен, пречупен през националните комплекси....Абе направо 80 % от българите са доста прости и супер зле умстено, психически и в културно отношение... :) и това обяснява и това че се слуша т.н. чалга толкова масово, и че има толкова малко рок-клубове, а причината за това не е в групите , защото един истински фен на рока, би отишъл редовно да слуша някоя бг група, особено при положение, че не всяка седмица идват групи от чужбина..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.