Jump to content
Българският форум за музиканти

Схема на Dunlop


Recommended Posts

Здравейте!Търся схема на този уа-уа педал,защото го дадох на един майстор да го оправя,но му трябва схемата за да ми помогне.Проблема е че спря да работи на батерия и захранване.Ако някой може да даде схема или линк ще съм благодарен :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Heartman,педалът,на който търсиш схема Dunlop EW-95V ли е?Тоест wah и volume boosting pedal едновременно?Защото специално за него поне аз не успях да попадна на схема в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Схемата има волни и неволни грешки. Тя е резултат от reverse engineering (сваляне на схема от конкретно устройство), а не е оригинална от производителя и явно са объркани стойности. Може да има и други несъответствия. Ако някой, който няма опит с подобни устройства се опре на тази схема, със сигурност няма да успее да се справи.

Все пак схемата е много елементарна, за да е проблем на специалист. Няма гаранция обаче обикновен сервизен телевизионен техник да се справи - все пак не му е в областта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо мнение за телевизионните техници . Тая схема би трябвало да я подкара и ученик с познания по ел.техника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е лично впечатление. Като ги видя да режат писти, как "изкормват" елементи, как не знаят основни неща от "електротехниката", няма как да имам по-добро мнение.

Не е да няма и добри специалисти - за тези изключения съм споменал в предното изречение. Но както се казва, изключенията потвърждават правилото.

Как иначе да се разбере майстор, който иска схема, която:

Тая схема би трябвало да я подкара и ученик с познания по ел.техника...

А сега - кое е вярното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за отговорите!

@bir4o Тази схема и аз я намерих.Не знам да ли е правилна,доколкото разбирам има грешки.

 

@arebegai Модела е EW95V и сложното е че е комбиниран волум,уа и буустер,тоест повече от една схема.

 

@Parni_Valjak Педала съм го дал на човек който се занимава само с такава техника,в смисъл ефекти за китари усилватели тонколони пултове,но явно не може да разбере кое се е развалило и ми иска схема.

 

Тука намерих една схема да ми кажете дали е правилната :)

 

http://members.fortunecity.com/stellan/mrcry.gif

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://members.fortunecity.com/stellan/

след това elektronincs projects>Guitar/bass > schematics > wha effects> mister cry baby

 

!!! Не става с линк, а само с копиране на адреса и пействане в адресния ред на браузера

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Parni_Valjak Педала съм го дал на човек който се занимава само с такава техника,в смисъл ефекти за китари усилватели тонколони пултове,но явно не може да разбере кое се е развалило и ми иска схема.

 

Стига бе. Това е работа за 10 минути да се проследи кое къде отива и какво става. Все пак крайбейбито дори и в модернизираните усложнени модели е просто като схемотехника.

Ако не се справи твоя майстор пробвай с друг майстор който няма да ти иска схема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Може би си прав или нищо не разбира тоя човек или не знам.

 

Дано сега да се отвори:

Схема

 

mrcry.gif

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.