Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за адаптери, страт, Dimarzio


bluelemon

Recommended Posts

Значи ще ъпгрейдвам cort G260-цата с нови адаптерчета. Дъската е от swamp ash и звучи свето. Много съм фен на саунда на Richie Kotzen и се зачетох че той свири само с Димарцио пикъпи. Ето тук малко инфо на пичове които са писали на Димарцио ако на някой му е интересно.

 

Hi Guys..

I asked Dimarzio and this is what they said:

 

"Richie sometimes uses the Chopper (DP184) in his own STrats, but the signature guitar made by Fender Japan had custom pickups similar to the top coil of an HS-3 (DP116)."

 

me too..I asked Dimarzio the same, but they said

 

Richie?s signature stratocaster had custom pickups similar to the HS-2, but wiring like single coil." mmmm????

 

Here is the reply i got from dimarzio.

=====================

An HS-2 (DP116) wire for single-coil operation only (red hot, black & bare ground, green and white not connected) will have very similar performance.

 

За бридж хъмбъкър съм се спрял на PAF Pro® или FRED®. Сингли H2 или H3 или комбинация от двата. Първоначална ми идея беше да са в този ред HSS - PAF Pro® H3 H2, но все пак искам да се допитам до хора свирили с тези адаптери. 10x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде ве майна никой ли няма да удари едно рамо. Завчера писах до Dimarzio за някаква препоръка на адаптери, но не съм хич доволен от отговора. Писали са да пробвам F-spaced bridge PAF® 36th Anniversary и Area 61 среден и нек. За бриджа как да е, но този ареата има толкова високи че с мойта дъска звука ще иде в небитието. Поне според моите скромни разбирания. Продължавам да чета по разни форуми, но все пак някой ако иска да помогне. Welcome!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм свирил с точно този тип DiMarzio, но имам Yamaha с Evolution и Ibanez с DiMarzio.

 

Няма да сбъркаш!

 

Но знай, че и ефекта има огромна роля :whistle: Няма да стане да сложиш адаптерите и звука ти мигновенно да стане като на Kotzen :) Но пък ще си направил първата крачка :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimarzio FRED звучи супер на бридж позиция имам го и съм доволен. Паф про долколкото знам е добър за нек, ноне съм ползвал такъв засега.

Н-3 е хъм във формата на сингъл имам го не страт китарата си бридж и съм много доволен. На центъра и нека съм заредил Dimarzio YJM.

Ефекта е че запазваш прозрачния звук на сингъла и се прощаваш с омразния шум. Н-2 е доколкото знам подобен на YJM.

Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x пичове. То е ясно че на Kotzen звука трудно ще се постигне, но поне горе долу. В крайна сметка ще пробвам FRED и H2 и ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото провери и друго за което преди малко не се сетих. ФРЕД е със мидъл аутпут а Н3,Н2 и тн са с нисък аутпут.Това според мен е проблем ако са на една и съща китара. При превключване рязко ще ти променя тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами FRED го дават output - 305, а H2 - ouput 90. Значи или трябва да се спра на Fast Track 1 с аутпут 191, пише че се блендва добре с FRED, или да сменя хъмбъкъра с някой с по нисък аутпут. Колко горе долу трябва да е разликата в аутпута между бридж и нек?

Сега прочетох това и го пише за HS3 "Combines in middle and neck positions with bridge humbuckers like PAF Pro®, PAF®, Air Classic™ and Norton®." Незнам дали ще важи и за HS2. Съпротивлението играе ли някаква роля за блендването между два адаптера?

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е писал един пич във форума на димарцио "A FRED will be fine for the bridge, you could do a PAF Pro if you want a more organic sound or a Mo' Joe if you want less sizzle and more grunt. For the neck, an HS-2 will get the job done. " В крайна сметка ще взема PAF PRO и HS2 и ще пробвам да ги регулирам с височината на адаптерите ако е голяма разликата в аутпута, ако не стане ще сложа HS2-ката за мидъл и ще си взема друг за нек. :punk_guitar:

 

Много обичам да си размишлявам на глас :):)

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.