Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на кубче


VERSUS

Recommended Posts

Търся си кубе за домашни условия, да е малко и лесно преносимо, за да мога да го ползвам по различни събирания. Направих доста проучвания и май стигнах до 2 варианта, ще съм ви благодарен, ако имате познания по въпроса и ми помогнете, ще се опитам да изложа плюсовете и минусите им от моя гледна точка, за да ви помогна евентуално:

 

 

Първият вариант е Fender Champion 600 -

+ кубето е лампово; страхотен външен вид; 5-ватова мощност, по-голяма от 2-ватовата на Roland

 

- доста по-висока цена, вероятно обоснована за лампово кубе; изключително ниско разнообразие в звуците, никакви ефекти, има само 1 Volume control и това е

 

Вторият е Roland Micro Cube -

 

+ много по-добра цена; много по-голяма функционалност, включително и канали за акустична китара и микрофон, които биха ми били от полза

 

- мн по-слаб външен вид; не е лампово; по-малка мощност, чак ме притеснява дали тези 2 вата ще изкарат какъвто и да е звук

 

Ами това е, може би въпросът се свежда до лампово или не...ще ви бъда благодарен за всякаква помощ, не съм никак вещ в тези неща :girl_witch:

 

П.с. Гледах различни видеа и на двата модела в нета и и 2та звучат добре там и получават много добри ревюта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти перефразирам въпроса

 

Пикап или Каравана, за да се състезвам във формула 3000?

 

Размера не единственото от значение. В един усилвател за мен, най-важното е звука. Чампа е много силен. Дали е добър е субективно. Кубето си е праксис амп и общо взето е да вземеш китарата и да свириш.

 

Другото е просто друго. Роланда е як да идеш в парка и да свириш с него на батерии. Достатъчно силен е за всеки който иска, но не държи много. По-добре с акустична. Ефектите не са нищо особено и не можеш да ги контролираш отдалеч, което ги прави много неизползваеми.

 

 

Просто двете са различни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да пробваш и двете :) И сам да си прецениш, иначе лампата си е лампа, ама точно това не съм го чувал и не мога да ти кажа(а и да съм, всеки си има собсвено мнение...)Ако беше погледнал в информационната тема, щеше да откриеш това мнения за тази серия на роланд. Аз съм пробвал 15ватовите и не бяха лоши като за парите си. Но все пак иди в xxxx и ги пробвай!

 

Успех с покупката

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш "по събирания" - това музикантски събирания ли са (неформални репетиции, джемове без публика), или просто партита / купони, където между другото може и някой да дрънка, някой да пее?...

 

Очакваш ли да има други музиканти и с какви инструменти са (електрически, акустични) - или си соло?

 

С каква китара (предимно) ще правиш това?

 

Каква музика предимно ще се свири (жанр, стил) ?

- - - - -

 

Това са ключови въпроси, които определят избора на усилвател. Напримр за купони където си соло и някой пее без микрофон - и Роланд-а е достатъчен, дори има резерв да вдигне доста джангър. Дори ако има още някоя неусилена акустина китара и/или някаква перкусия (дайре, джембе или импровизирани домакински устройства за вдигане на шум) - пак Роланд-чето стига. Ламповия Фендер ще им дойде твърде як, а не е и за разнасяне (по-тежичък, по- не обича ритници, хич не обича разлята бира... )

 

Ако пък се събирате с други музиканти, има няколко инструмента, в т.ч. може би още някой с усилвателче, някакви ударни и всички вдигат шум заедно - 5те лампови вата ще си кажат думата и ще се чуваш при всички нива.

- -- - -

 

Ефектите идват след това: не винаги са наложителни, а когато са желателни - могат и да са въшни. И не някакъв огромен набор, а 1-2 неща според отговорите на най-горните въпроси.

 

Та - сподели: в какви ситуации и как мислиш да ползваш едно такова усилвателче?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари > http://www.rockshock.eu/index.php?page=sho...t&Itemid=53

VOX-а за мен е по-добър и има по-голям говорител.

Но ако говориш за купон, свирене за кеф, вдигане на шум, разливане на кола/бира/вино/други наляво-надясно (включително върху усилвателя) - по-добре вземи едно 10-15-ватово транзисторно комбо като това

и нещо ако му стане - да не се ядосваш. (освен ако не си знаеш парите и не ти пука за 400 лева за лампово - дай боже всекиму).

Редактирано от musicman
http://forum.muzikant.org/index.php?s=&showtopic=5187&view=findpost&p=528697
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този VOX определено ми хваща окото...дали може да се пробват нещата преди да се поръчат от този сайт и къде? Или, ако го има в някой магазин, в кой? Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези две кубета са доста несъвместими за сравнение - едното предлага повече мощност, другото повече функционалност. Едното има много ефекти, другото няма никакви, но пък е лампово. Ти трябва да кажеш какво гониш.

 

Аз имам Роланд Майкрокюб и мога да ти кажа, че кубето е доста прилично. За мен лично най-голямото му предимсво са амп симулациите. Абе супер функционално е, на клиин режим не вади кой знае какви децибели, но с драйв не е толкова слабо. От както го имам съм се замислял за нова китара, но не и за ново кубе. Става за всички стилове, спеставащ куп пари за ефекти, но това е кубе за дрънкане у вас.

 

Фендер Чемпиън - такова вече нямам, но все пак си е лампово, пък и модела е класика. Ако ще ползваш ефекти и имаш такива като камиончета, тогава според мен би било добър избор. Ако нямаш ефекти, но искаш да ползваш такива ще трябва и това да купуваш. Освен това тези 5 вата лампово кубе са доста по-силни от 5 вата транзисторно кубе, така че по този параграф бие Роланда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега ефектите не са ми приоритет, мисля да се спра на лампово кубе, с цел да инвестирам в нещо наистина качествено, което би ми харесвало доста години напред...Благодаря за съветите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За същите пари на фендера можеш да си вземеш Harley benton GA5/GA5H+ Колона с 12" или Harley Benton GA15 /кубе/. И двата усилвателя са лампови и не отстъпват на фендера.Освен това можеш да си позволиш 12" говорител,а това е доста голям плюс за звука.Ако пък вземеш GA15 модела имаш честотни корекции и волюм.Освен това има изход за външен говорител,FX лууп,15 вата е push-pull с 2ХEl84,има ляйн аут и изход за слушалки.Според мен е доста добър избор ,ососбено пък ако по-нататък си вземеш колона с 12" говорител.Не знам колко би била доставката на такова кубе до тук,но при цена 112 евро едва ли би излезнал по-скъпо от Фендера.

GA15

GA5

GA5H

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не прослушаш кубето от тази обява, мисля че си заслужава вниманието и парите, доближава/покрива се до твоите изисквания, а има и ламБичка(12AX7).

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо търсих нещо малко, преди няколко дена пробвах едно кубе на небезизвестната марка ORANGE, беше около тази цена и е около 40 вата май, е тва отдавна чаках да пробвах кубетата на тази марка и наистина страшен звук и мисля че имаше и ефекти, но бях замалко, понеделник ще разглeждам подробно, но не случайно китариста на Сигнал свири с тях :secret:

 

П.п Имам предвид, че то като е по-мощно пак може да си го намалиш, но след време ако ти се наложи нещо с по-голяма мощност...

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами първо искам да е лесно преносимо и второ не мисля, че за тези пари може да се намери качествено лампово по-голямо кубе...твърде възможно е да съм зле информиран...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми щом искаш лампа, едва ли. Нещо втора ръка, незнам защо не искаш обаче.

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо търсих нещо малко, преди няколко дена пробвах едно кубе на небезизвестната марка ORANGE, беше около тази цена и е около 40 вата май, е тва отдавна чаках да пробвах кубетата на тази марка и наистина страшен звук и мисля че имаше и ефекти, но бях замалко, понеделник ще разглeждам подробно, но не случайно китариста на Сигнал свири с тях :secret:

 

П.п Имам предвид, че то като е по-мощно пак може да си го намалиш, но след време ако ти се наложи нещо с по-голяма мощност...

 

Ти най-вероятно си пробвал Crush, което като му гледам цената е някаква играчка...а китариста на Сигнал свири с един съвсем друг Orange :D Само забележи истинските им усилватели от колко почват...около 400 паунда за едноканалния-15-ватов-с-точно-три-копчета Tiny Terror :music336:

Въобще портокалите са си направени за английски лордове :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.