Jump to content
Българският форум за музиканти

Bsiab2 - Brown Sound In A Box


Recommended Posts

016869135-big.jpg

016869137-big.jpg

016869138-big.jpg

016869840-big.jpg

 

На всички семпли сменям bridge и neck адаптер.

1 Clean

2 Drive - 2

3 Drive - 6

4 Drive - 10 Max.

 

Здравейте съфорумници!

 

Тази джаджа на име "Кафяв звук" сътворих преди известно време и сега реших да я споделя с вас.. :)

 

Схемата е от всеизвестния сайт www.generalguitargadgets.com /General Guitar Gadgets/ :rocker:

 

В семплите има брум който най-вероятно е от аудио картата ми (нямам DI Box).

Записа е направен от LINE OUT на комбото (Marshall v8080) към LINE IN на PC - то чрез "Reaper"

А китарата влиза в IN на ефекта > OUT на ефекта > RETURN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, но не одобрявам мястото на буксите. поставени там ще пречат много при пускане и спиране на ефекта. Те трябва да бъдат разположени от ляво и от дясно на педала.

 

Може ли да споделиш с каква боя си правил "завъртулките" ? :rocker:

 

 

ЕДИТ: Не запоявай кабелът за потенциометъра толкова навътре. Има опасност да пръсне колофон в потенциометъра и той ще се разхърка още преди да е почнал да работи. Запоявай ги на пиновете които се показват от потенциометъра.

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е това, което Ники каза за буксите.

 

Иначе, харесва ми, но му направи някакво стабилизирано или по-добре филтрирано захранване - може да направиш адаптерче, а имаш място и в кутията - чува ти се брума. Предполагам, че е от ефекта(ако и на заземен вход се чува).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брума е от записа.

Когато свиря го няма , има само лек шум който се долавя когато китарата е в покой :greenball:

А захранването е регулирано (9 V). Иначе ще си направя и захранване (може би дори няколко) ,защото ще са ми нужни.. . :)

Благодаря за отзивите ! <_<

 

П.С. Иначе буксите са отдолу просто защото след 30 мин. мислене не видях друго подходящо място в кутията ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, много е готин тоя дистер! Много ми е интересно с каква китара си правил записите? Сигурно е тази от снимката(това Гибсън ли е?). Блазе ти, поне не даваш пари за такива машинки! Единственото, което бих променил(може би) е дизайна. Бих го направил "по-агресивен" на външен вид. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.