Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо не схващам


Rezachka

Recommended Posts

Нотите са си верни ала таблатурата е грешна. Трчбва да ги транспонираш, например А (2) на 5-та струна 12 прагче, а Е (9) на 4-та струна 14 прагче. Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна че трябва да ги транспонира, по скоро е прав колегат апо-горе, това е тапинг. Просто изсвирваш първата указана нота, а следващите ги изсвирваш като удряш съответната нота на указаното прагче с прустите на дясната рука направо вурху грифа на китарата (или с перо може, но тук по-трудно ще стане защото са две ноти..). Мисля че не греша, но ме поправете ако не съм права и давам грешни съвети, но и в табулацията е указано като тапинг. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tapping знам какво е, но как да държа 2-ро прагче и да стигам до 9-то със едната ръка ?

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям!

С лява ръка се изсвирват нотите *Ла* /5 -та струна 12 прагче / и *Ми* /4- та струна 14-то прагче/ съответно с първи и трети пръст, а с дясна ръка нотата *Си* на 3-та струна 16-то прагче.

Това е доста известен похват на J.Satriani

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям!

С лява ръка се изсвирват нотите *Ла* /5 -та струна 12 прагче / и *Ми* /4- та струна 14-то прагче/ съответно с първи и трети пръст, а с дясна ръка нотата *Си* на 3-та струна 16-то прагче.

Това е доста известен похват на J.Satriani

 

 

О извинявай сега те разбрах, по-горе не съм разбрала какво имаш предвид с транспонирането, грешката е моя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Joe Satriani - Theme for a Strange World

 

Ако този таб е верен:

 

tab.jpg

 

Как се изсвирва ?

 

Обръщаш китарата наобратно и ползваш фингър тапинг :rocker:

 

Баси тва имам чувството, че някои табове просто ей така се пишат, без да се съобразяват с това, че се свирят на китара от човек, който има само две ръце.

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ''T'' над определени ноти означава че се изсвирва с таппинг от дясната ръка толкова ли е трудно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си други Табове че тези нещо са грешни! Вторите четери такта са Сол на 5-та 10-то прагче Ре на 4- та 12 прагче и Ла на 3 струна 14 прагче после - 10,12,15, на 6,5,4, струна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ''T'' над определени ноти означава че се изсвирва с таппинг от дясната ръка толкова ли е трудно?

e добре обясни ми как ще тапваш на 3то прагче и после пул от 9то към 16то прагче.

трябва с лявата ръка да правиш тапинга и пак няма да можеш да хванеш 9то и 16то едновременно за да направиш пула.

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други табове не можах да намеря. Втория таб дето дадох е първия с някои промерни направени от мен.

 

Значи само да съм сигурен че те разбирам правилно това което ми казваш е:

 

tabb.jpg

 

Ок. значи нататък е:

 

tabbb.jpg

 

това заграденото как ще е ?

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.