Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете


Recommended Posts

Здравейте

Един приятел ми даде една китара. Видях входа и, и той беше от по-старите , където са едни широки и кръгли , с 5 игли май (не се сещам точно как се казваха).

Искам да ви питам има ли преходници за тия входове и изходи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че става дума за куплунг петица/тройка? Незнам дали продават готови преходници, но е много лесно да се направят. Отдавна съм си правил доста такива. Опитай да го махнеш и някакси да монтираш букса(женски жак) на негово място. Или си купи мъжки куплунг тройка, двужилно екранирано кабелче(около10см) и букса, след което трите части ги запояваш. Успех! :thumbs_up:

 

П.П. За съжаление не мога да ти нарисувам схемата на запояването.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преходник жак 5F/стерео жак 3.5 мм (5.76 лв.), а има и за по лев-два, макар и вече да се намират трудно.

Пробвай се обаче по магазините за електроника, там може да ти излезе късметът.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Мисля, че това няма да му свърши работа, защото жака трябва да е по-голям от 3.5мм. Т.е. какъвто се слага по стандарт на китарите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изчакаш до утре, ще гледам да ти драсна схема. Иначе аз правя от китарата която е с китарния жак към усилвател който е петица и трябва да е същото. Иначе китарата ясно петица, а къде смяташ да я включваш да знам от другата страна какво да чертая. Само че не съм сигурен към тая петица какви жички идват, досега не съм отварял такова нещо. Щото към усилвателя е лесно, там маса и активен.

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей пичове , направо ако някой може да ми направи ( да е от София ) да ми даде скайпа си да му кажа к'ъв ми трябва, щ'от аз и без т'ва не знам магазините за електроника :thumbs_up:. Плащам колкото трябва (нек'ва разумна цена :girl_cray2:)

Редактирано от thenewone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.