Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте колеги,

един мой приятел си купи босс гт8 от някакъв човек от бургас.Оказа се че боса има дефект или причинена повреда от употреба.Проблема е следния:

След като превключвам педалите 1-2-3-4 за редуване на пачовете и процесора "забива".Натискам произволен педал от изброените и машинката замлъква все едно е на mute няма никакъв звук,нищо просто!Това прави на всички позиции и то когато си иска,при силно и слабо натискане на педалите.След неколкократно сменяне на пачове се оправя.Проблема според мен не е от педалите защото изглеждат видимо здрави и стегнати.А също така не може и 4-те педала да са издухани.По процесора има сериозни драскотини в задната част но не си личи да е отварян.Моето мнение е че е нещо от софтуера или някой кондензатор вътре се е здухал.По принцип трябва да се има впредвид че при сменяне на пачовете има моментен пик на тока в процесора и можеби това е причината за "забиването".

Тук може да се намесят хора разбиращи от електротехника повече от мен :girl_witch: и да разнищят темата за преходните процеси в една електрическа верига.

Не знам темата дали изобщо е за тук но все тая :greenangel:

Процесора може да се използва,но не е удобно просто.Особенно за сцена е немислимо ако ти се наложи да смениш пач и да ти откаже :girl_cray2:

Помагайте хора!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Boss GT-6 и Boss GT-10

От опита ми с тази марка мога да кажа, че няма никакво забавяне при превключване между патчовете

Явно има някакъв проблем, който най-вероятно може да се оправи в специализиран сервиз

Нямам спомен дали нямаше връщане към заводските настройки :thumbdown:

Разгледай упътването и ако има такава опция, може и да помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bossgtcentral.com/forum.php

 

Запитай и тук. Също потърсете инструкции за префлашване.. доколкото знам се ползват миди портовете. По вероятно е проблемът да е в електрониката, но дано е софтуерен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводските настройки се връщат много лесно:

Гасиш го от задния бутон.

Задържащ с двата пръста на едната ръка едновременно preamp/booster и type variation бутоните и включваш пак бутона.Задаваш със стрелките да пише 35/4 и натискаш бутона write.

Това е всичко за резетването на GT-8 - става чистак бърсак.

 

За споменатия проблем не мога нищо да кажа - не ми се е случвало.

Ако трафа му не е оригинален може да е предизвикана някоя нежелана амплитуда в напрежението...

Ако не е съхраняван грижливо, може да е съсипан от най-обикновена прах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има възможност самите бутончета вътре да са за смяна.

Аз съм имал подобен проблем, само че на доста по-стар модел.

Може да забива ако при натискане се заклещтват и подават постоянно контакт.

Това е най-лесното кото може да провериш сам, след като върнеш заводските настройки разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес този мой приятел е върнал процесора на човека,от който го е купил преди седмица.Явно и самия му собстеник не е знаел за проблема :hysterical:

 

 

 

 

 

П.С извинения към модераторския екип ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.