Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара+дист+коръс, ревърб, дилей на изплащане?


Gee Tee Age

Recommended Posts

такъв комплект неща заедно на изплащане мога ли да си взема и откъде? Колко пари?

Искам да свиря сърф рок, прогрессив, сайкаделик рок. Искам ревърбът да е много чист, коръсът да е като в Metallica - Bleeding Me, дилеят като в солото на Heaven and Hell на Sabbath. дистът за пауър балади или за мръсно звучене тип Limp Bizkit - първият им албум

 

кви пари горе-долу би излязло? А и китарата да има лостче

Редактирано от Gee Tee Age
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко търсиш евтин вариант - едва ли трябва да бъдеш толкова капризен.

Иначе... мисля, че повечето музикални магазини в София работят с кредити, обиколи и виж!

Искаш времевите ефекти да са отделни камиончета ли?

 

Да кажем, за моите уши, VOX Tonelab LE е добър процесор, който комбинира нещата, които търсиш в едно, а е и доста качествен. Разбира се, има и други хубави процесори, които също не са от най-евтините. Педалчетата и рак-ефектите също не са много евтини, ако трябва да са качествени. Оттам надолу се започват компромисите, въпреки че пак можеш да попаднеш на нещо, което да ти хареса.

 

Самите ефекти ще трябва да чуеш - в записите, за които говориш, това по всяка верояност са рак-системи и ефекти, слагани в студиото, така че мисля, че трябва да се ориентираш по собствения си слух(т.е. - да пробваш в магазините).

 

Има и ползватели на някои по-известни хоруси и дилеи тук, дано се обадят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори ама как точно звучи хорус с дилей?

не знам. никъде не е упоменато, че трябва да ги пуснеш всичките наведнъж.

 

 

трябват ми като отделни камиончета, да. искам да ми кажете магазин, където ще мога да преслушам как работят и в този магазин да предлагат тая услуга да закупя няколко артикула на 1 сметка на лизинг. това е най важната подточка в питането ми.

 

 

 

а аз всъщност мога да си плугна китарата в компютъра и да ползвам софтуерни ефекти нали?

Редактирано от Gee Tee Age
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кви пари горе-долу би излязло? А и китарата да има лостче

Най-евтиния вариант е да си купиш берингер.Виж Динакорд.Горе-долу около 40-50 камъка ти излиза всяко.За лостче имаш предвид тремоло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, тремоло.

 

а Дейвид Гилмор ква китара ползва в Delicate Sound Of Thunder? много ми харесва звука и. или пък някоя която да имитира фендер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори ама как точно звучи хорус с дилей?

 

Всъщност не звучи никак зле, стига да са в умерени количества :thumbs_up:

 

А по темата... Грубо казано около 1000 лева за китара, процесор и кубенце биха ти стигнали. Разбира се говоря за приемливи неща, иначе ако ще е пък най-евтиното...може и до 500 да паднеш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си вземеш китара и кубе, което има вградени въпросните ефекти. Мисля, че мога да направя предложение:

Кубе - http://www.thomann.de/gb/fender_fm25dsp_gitarrencombo.htm

Китара - вариантите, които ти предлагам са два:

1. http://www.thomann.de/gb/fender_squier_bla...me_fatstrat.htm

2. http://www.thomann.de/gb/jackson_js20_bk.htm

Избрал съм Фендър/Скуайър/Джаксън, тъй като РФ са единствените, за които съм сигурен, че предлагат лизинг, но трябва да имаш навършени 18 години и постоянна работа. Ако нямаш ще потърсиш съдействие от мама и тате и си уреден. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за лизингът няма проблем имам си постоянен договор и т.н.

 

 

мерси за конкретизираното предложение. 1000 лв на 12 месеца са по 100 лв месечно... идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрал съм Фендър/Скуайър/Джаксън, тъй като РФ са единствените, за които съм сигурен, че предлагат лизинг..

 

Аз не съм сигурен за РФ, най-добре обиколи из Фактор, Динакорд, Икономов, Камертон и т.н. и се поинтересувай дали предлагат на лизинг. Ако предлагат, това значително би разширило избора ти.

Предложените горе неща не са лоши, но не е сигурно дали са най-добрият избор.

Затова - разглеждай и слушай.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.