Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросчета за една китара Cort


nerven_hamster

Recommended Posts

Здравейте.

Един приятел иска да си вземе китарка и ме помоли да пусна тази тема. Таа.. за сега се е спрял на този вариант Cort - AC12 тук. И има някаолко въпроса- дали може да си сложи метални струни след време като му свикнат пръстите. Може ли да му препоръчате нещо за тези пари, но не повече, защото увеличава бюджета си доста пъти. Да ли я има в някои музикален магазин в Плевен :) (на този въпрос не знам дали някои може да отговори) .

 

P.s Благодарим предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да си сложи метални струни. Класическите китари са различен тип конструкция, която не позволява използването на метални струни без риск за увреждане на конструкцията на китарата.

Има и значителен брой други разлики в тялото на китара, широчината/дебелината на грифа, както и радиуса на фретборда.

По останалите въпроси се боя, че не мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Динакорд (София.Не знам дали има в Плевен) има невероятни акустични китари Cort с метални струни. Тази ще му омръзне до няколко седмици. Аз съжалявам, че първата ми китара е с найлонови струни.

 

Няма какво да им свиква на струните :greenangel:

 

Успех!

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. OK.

Ще изчакам и още няколко мнения и ще видя каво ще правим. И изникна и още един въпрос каква е разликата между класическите и кънтри китарите

Редактирано от nerven_hamster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На класическите грифа е по-дебел, имат по-дебели струни и тнтнтн. Но всичко опира до вкус

 

http://www.youtube.com/watch?v=V33FI-vcfE0 - western

classical

 

Но все пак попитай търсачката...

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приятелят ти след време ще иска да минава на метални струни, то най-добре направо да си купи акустична китара с метални струни.(Western guitar) Трябва, обаче да го попиташ какво смята да свири, защото, ако иска да учи класически упражнения и да ходи на уроци по класическа китара, класическата ще му свърши повече работа. Поне така мисля аз.

Поздрави.

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Динакорд (София.Не знам дали има в Плевен) има невероятни акустични китари Cort с метални струни. Тази ще му омръзне до няколко седмици. Аз съжалявам, че първата ми китара е с найлонови струни.

 

Няма какво да им свиква на струните :greenangel:

 

Успех!

 

Ами аз моята я имам от две години и половина и си свиря редовно на нея. Може би след време електрическата ще му бъде много удобна заради разликите в грифовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.