Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китара


Rezachka

Recommended Posts

Здравейте, аз пак облъчвам..

Искам седем струнна китара и стигнах то тоза заключение защото не искам постоянно да свалям строя на моя Винтидж до така степен че да получа BEADGB(E).. При положение че по принцип пък я държа в Ре# китарата..

Възможностите ми са между 300 и 400 паунда и не съм се спрял на никаква китара за сега

По принцип исках Ibanez s320 ( то сега я спряха и ще излиза уж s420 ) но става въпрос че 7 струнния вариант ми идва малко скъпичък, но това е като цяло което ми харесва най-много

Бих се радвал да чуя предложения и съвети..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също ми е интересно, ако си поръчам на лютиер къстъм да ми направи разликата в цената каква ще е.. по принцип не искам да има инлеи, топ, или някакъв по-специален финиш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От лютиерски услуги се откажи,не че е лошо-Цената ще те смаже!!!Една наистина добра китара при виден наш лютиер излиза скъпичко :)

До колкото знам паунда е около 3лв така че ти разполагаш да кажем с около 1100 лв.

До тук добре,хайде кажи сега за какво ще я използваш тази китара,какво ще свириш с нея.По-тежка музика или по-лека и т.н. Имаш ли предпочитания от форма,дърво,адаптери,механика?

Веднага можех да препоръчам модел ама не е редно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паунда последно го гледах 2.18 .. и аз щото съм в Лондон и казвам с какво разполагам в Ј тъй като няма да купувам в левове...

Китарата която искам е с форма суперстрат да речем, от махагон с пасивни адаптери.. може би ще се откажа от флойда с мисълта че до сега не съм имал китара с флойд и може би ако няма ще се намери нещо по-свястно като качество и звук..

За външния вид на китарата - иска ми се да няма инлеи, или нещо само на 12тия праг, и също ми се ще да не е с черен финиш, но няма да избирам по-външен вид де..

По принцип съм голям фен на Joe Satrini, но съм и мноого далеч от неговото ниво. Слушам различна по стилове музика.. но да речем че е предимно тежичко

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук:

 

http://www.rondomusic.com/electricguitar.html

 

Къстьм шопа им е отворен до 10.01.2010,ако имаш някакви идеи можеш да се възползваш.

Друг вариант:

 

http://www.emperionguitars.com/guitars2010.php

 

Имат добри оферти в момента.Виж също никак не лошия вариант на Ибанез-7321,също Шектър правят хубави инструменти на добри цени.Имал съм техен инструмент и мога да кажа само добри неща за него.Иначе има още много фирми произвеждащи не скъпи 7 струнни китари.Виж в електронни магазини,като:

 

http://www.thomann.de/gb/7_string_guitars.html

http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/

 

Виж и магазините в Лондон,какво могат да ти предложат.Потърси и в английския ибей,там има много добри оферти.

 

Успех!

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или Ibanez 7621 / Ibanez 7620, макар че са от липа. Имат приятен, тънък гриф. Намират се само втора ръка.

 

Ако много държиш на махагон - Agile Septor леко надхвърля касичката, но с право :)

 

Може да погледнеш и моделите на Шектър, ако нямаш проблем с по-дебелите грифове.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Schecter Omen Extreme 7 е 419$. Само е там работата, че е с алноко адаптери и не знам дали те устройват такива. От друга страна звучат доста приятно с по-лек драйв. (няма флойд, 7-струнна е, новите вече са от махагон и финишът не е съвсем обикновен) Другото, което е (те и колегите казаха), че грифа е по-дебеличък (на мен ми беше малко трудно отначало да свикна с моя понеже скочих от Ибанез на Шектър но предполагам няма да ти е такъв чак проблем щом си с Винтидж)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Schecter

Омен по принцип е от по-ниския клас,но все пак искаш резачка със 7 ножа <_<

Най-голямото приемущество на Schecter е дървото!!!

Ибанез за мен правят страхотни грифове,удобни и т.н.,но....ЛИпа не ми звучи добре за тежка музика :greenball:

За Schecter съм чувал все хубави неща,добре сетнати прагове да кажем :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AGile събери още малко по добре и си вземи нещо такова , аз съм с IbanezRg7321 доволен съм като за парите си е добра китара но нищо повече, китарта като за 1000 лв <_< , пробвал съм и Ibanez S7320 същите адаптри(ужас) но имаш флойд дърво ... не коментирам все пак всичко евтино си е евтино за съжаления та съжелявам ,че се отплреснах , ако бях на теб взимам Agile , Omena също съм го пробвал моя Ибанец е по-добър определено най-малко с гриф макар ,че всички Шектери са сапец (на мен по високите класове ми харесват обаче :hysterical: )

офф сложно е а ? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.