Jump to content
Българският форум за музиканти

За рейтинг на постингите(коментарите)


Recommended Posts

Предлагам(иска ми се) да има рейтинг на(под) всеки отделен постинг(коментар, реплика, остроумица) в дадена тема и всеки четящ, ако иска гласува по 10-балната с-ма. След което, постингите автоматично да се подреждат по низходящ ред. Така ще се отсеят важните и полезни коментари от "плявата" и офтопика(които постепенно ще отпаднат) и няма да се губи време за преглед на цялата тема. А който иска да си чете цялата тема, за да "не изпусне нещо", да има и такава възможност.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че субективността е неизбежна, но затова предложих да има и "опция" да се чете "всичко подред"(хронологически) за който иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм "за" нещо такова. Може да се приложи за разделите, различни от Говорилнята, въпреки че и там има съществени теми. По-скоро, обаче, може да се оценява по скала за:

- полезност на темата (като критерий за авторите, които генерират теми);

- съотношение активност/конструктивизъм на участието;

Просто има хора, които пишат по повече от един пост в дадена тема, но той е от типа: "Супер" "Евала", "Яко", Up и пр. и няма смисъл на всяка запетайка да се поставя рейтинг.

 

А подобен подход може да очертае нещо като допълнителни характеристики към профилите на форумистите, които наистина са специалисти в определени области и захранват с надеждни постове цели раздели.

 

Така новите потребители на форума ще могат да се ориентират по-бързо в търсенията си.

 

Не знам доколко е осъществимо технически и дали няма да товари форума с повече трафик, ако хората непрекъснато дават някакви рейтинги, които да се сумират, актуализират и пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще има технически проблеми с трафика и дизайна, но като начало може да се приложи само към някои теми експериментално, и динамично да се премества(прилага) към други интересни теми. А запетайките и междуметията от самосебе си ще отпаднат, защото не вярвам някой да се занимава да ги оценява.

П.С. Ето как идеята започва да се усъвършенства. Благодаря, ви за приноса! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро, обаче, може да се оценява по скала за:

- полезност на темата (като критерий за авторите, които генерират теми);

- съотношение активност/конструктивизъм на участието;

Оценяването на темите "в реално време" ще допринесе за автоматичното им отсяване, като това ще "спаси" важните(полезни) теми от "потъване", някъде из форума. И няма да има нужда някой да се занимава(субективно) с поддържането(пинването) им най-отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло идеята не е лоша, но ме съмнява да се осъществи :) Но нека да изчакаме мнението на хората от които зависи това...

Редактирано от guitard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло идеята е невъзможна, защото този форум използва скрипт, който не е с отворен код и за нас не работят програмисти, които по цял ден да творят и пишат къстъм модули по ваше желание :) Съжалявам, но повечето ви предложения, да не кажа почти всички, са неприложими именно поради този факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.