Jump to content
Българският форум за музиканти

Много шум и брум


dnvelev

Recommended Posts

Здравейте,

Прегледах темите,доколкото успях,не открих да е писано по въпроса.Може и да е-но да не съм видял, ако е така-прощавайте. Та... ползвам Guiar rig 3 и overloud TH1 ,обаче и при двете се получава доста силен шум и микрофония,особено при по-твърдите ефекти.Положенето остава същото, дори след като премахна китарния кабел и въобще всичко което може да внесе допълнителен шум(кабела за телевизора,кабела за тонколоните) и оставя само включени слушалките.При включена чиста китара уж няма шум, но ми прави впечатление, като че ли се чува по тихо,няма сила...Компютъра ми е 2х2 гх,2гб рам,звукова карта realtek AC97 audio.От картата ли е?Драйвъри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност има някакъв проблем. Може китарата да не е екранирана, може да има проблем със самата саунд карта, може да са драйвъри. Инсталирай си най-новия Asio4All, ако имаш възможност пробвай да си включиш китарата в апаратура, не в компютъра да видиш дали пак има шум. Имай предвид, обаче, че дори и да отстраниш проблема, шум пак ще има! Прочети за DI Box-овете из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи е от софта. На който липсата на шум не му е особено силна страна.

За всеки случай прегледай си миксера на саунд картата да няма включени излишни входове (микрофонния вход с вкл. бууст може да направи "чудеса"!) :greenangel:

 

Запиши и постни шума на някой от фабричните пресети, за да може някой друг от ползващите да ти каже нормално ли е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Line 6 POD Studio UX2.

Със софт-а на Line 6 е доста чист звукът,

но с Guitar Rig 4 на повечето бленди си има доста шум,

който разбира се се оправя лесно като се използват Noise Reduction и/или Noise Gate от самата програма :greenball:

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра ми е 2х2 гх,2гб рам,звукова карта realtek AC97 audio.От картата ли е?Драйвъри?

От картата е .

Навремето и аз мъчих с такава...

Значи в Гитар риг има едно решение, когато се чува този шум, има едно малко бутонче Learn, Цъкаш го (но не когато свириш). Така шума ще бъде изрязан(туй то Нойз редъкшън и подобни) , поне аз така решавах нещата. Това се отразява малко на тона на китарата и състейна, но става поносимо поне.

 

Прочети за DI Box-овете из форума.

По добре парите за DI Box да се спестят за някоя що годе свястна звукова карта.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграх си с волуме контрол'а,мутнах всичко излишно,оставих само чекнат line in на рекординга-все тая.Така като чета постовете,оставам с впечатлението,че този проблем го има и при други,обаче не знам дали е нормално тези шумове да са толкова силни при мен.Learn и reduction бутона ги оправят малко,но влияят на звученето.По отношение на DI box'а ,повтарям-не е от китарата или кабела ,защото го има и при изключен кабел.Довечера,ако децата ме оставят на мира ,ще пусна пресети...

p.s Някой спомена ли нещо за карта,драйвъри.

p.p.s ..къде се ъплоудва? :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шумът при Guitar Rig го чух и е точно същия какъвто имах и аз, по горе ти обясних как се премахва що годе приемливо.

 

16548820698247514421262718636kSL3LhQNoWWa66BTaT7i.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно питане за шума-какъв е допустимия минимум за шум,Сега пробвам да запиша някои неща,обаче има много шум ,който дори видимо прави една дебела черта.Като запиша в line-in нямам никакъв шум,но като включа Mic in-и излиза един много осезаем ,дразнещ шум.Къда да търся проблема-във връзки-кабели и букси,в настройка на звукова карта....или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шум шум..... ако имаш кубе и като си пуснал диста като не са ти пръстите по китарата трябва да бруми малко, но като я хванеш не трябва да дава шум, може много малко но няма как, а относно за PC-тата шум си има и то голям, и от кабел и от саунд карта и затова са направени тия новите звукови карти с китарни входове все едно влизаш в амп. :)

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.