Jump to content
Българският форум за музиканти

За настройките на баса


Templar-Knight

Recommended Posts

Извинете за глупавия въпрос, но както разбрахте от скоро имам бас и не мога да рабера как да си го настроя така че да излиза най-басово, а все ми излиза леко китарно. Благодаря предварително за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за глупавия въпрос, но както разбрахте от скоро имам бас и не мога да рабера как да си го настроя така че да излиза най-басово, а все ми излиза леко китарно. Благодаря предварително за помоща.

 

еми треат ти около 10 гонидки:):D:D:D:D:D:D:D:D ........хааааааа не се обиждай :D

 

Кирилицата е задъжителна за всеки!(n+1)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера точно какъв е въпросът ти? Какво се опитваш да настроиш? Някаква бленда на усилвател/ефект/процесор или просто да настроиш инструмента.

 

 

 

groovejazzer:

emi treat ti okolo 10 godinki.....          .........haaaaa ne se obizdai 

Кирилица пич, и спама вънка! :evil:

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако си го включил в компютърни колонки и т.н. няма да звучи читаво. Трябва си усилвател. Струните са ти сол, ре, ла, ми, в твоя случай фадиез додиез солдиез редиез (от първа към четвърта)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам просто да настроя инструмента.

Първо бих те попитал: "каква музика свириш".

Басовото звучене идва от адапторите (и да не обтягаш струните зверски, но на повечето басове си се разбира кога струната е опъната повече, отколкото е нормално - просто с пръст ще ти е супер-неудобно да я дърпаш и ще се появят болки за отрицателно време (час)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Templar-Knight, под "настройка" се разбира настройване на струните на необходимата височина на тона (както Shakesbeer писа обикновено ми, ла, ре, сол за четириструнен бас) и за целта можеш да използваш тунер или друг инструмент (напр. пиано).

 

Това, което ти имаш предвид като казваш че ти излиза "леко китарно" е, че (най-вероятно) нямаш достатъчно ниски честоти и затова инструмента звучи по-остро. Ако басът е пасивен (т.е. няма нужда от 9 волтова батерия за да работи нормално) усили всички потенциометри докрай. Ако това не помогне, значи най-вероятно проблемът идва от апаратурата в която се включваш. При бас китарата поне 50% от звука зависи от колоната.

 

Ако кажеш какъв бас и какъв усилвател, кабели, ефекти и т.н. ползваш ще мога да дам по-конкретен съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.