Jump to content
Българският форум за музиканти

Болка в палеца при Sweep


Pwnzorafied

Recommended Posts

Здравейте,

 

От около седмица и нещо-две тренирам sweep picking с метроном.Проблема е , че като свиря арпежи в по ниска позиция(около 5-6 прагче) и трябва доста да си ''разкрачвам ръката'',палеца ми се опира в грифа ето така:

 

57151549127233991612619519959QCRB9bSmVJ52j6bcbET.JPG

 

дори палеца седи малко по - надолу и започва да ме боли след около 5 минути и трябва да спирам...

Опитвам се да го отпусна,но тогава не мога да свиря.

Т'ва се случва само в по - ниски позиций.

Any ideas?

Редактирано от Pwnzorafied
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боли ли те ... - спирай !!! Можеш да се прецакаш нещо, сухожилита са деликатна зона не трябва да се презорват...

Имаш проблем в постановката според мен, за свирене на арпежи в 2 или 3 октави палеца трябва да ти е доста по - ниско, при теб е високо като за бенд-ване, особено в първите позиции..

Обърни внимание на положението на лакътя - той също е важен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При суипа не стягай ръката и дръж палеца по-ниско отзад на грифа.Това ще намали драстично напрежението.И когато те заболи спирай защото ще си съсипеш ръцете така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то не само при по-ниските позиции трябва да е така. Поне за себе си съм открил, че с изправена ръка т.е. палецът да не стърчи отгоре на грифа, силата в пръстите е осезаемо по-голяма. При по-високите позиции няма как да не се получи вече леко изкривяване, но аз гледам да го избягвам. Естествено примери за обратното колкото щеш, което не значи, че е правилно или грешно, трябва сам за себе си да прецениш. И странно защо болката ти е в палеца, мен преди са ме боляли кутрето и безименния преди да свикнат с разтягането, но няма значение, щом те заболи-почивка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приателю,за да ти е стабилен захвата при подобни неща не трябва да стискаш здраво грифа.Когато свиря арпежи палеца ми се намира почти плътно до показалеца и е допрян до грифа от долната му страна.Като започвам да качвам позиции нагоре по грифа палеца започва да се измества постепенно към центъра.Като стигна 15-21 прагче захвата ми е подобен на твоя от снимката :)

Успех с тези движения :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен захвата не ми е точно такъв като на снимката,просто такава намерих.Само палеца ми е в подобна форма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично никога не съм изпитвал болки при арпежи.Просто трябва да намериш положение при което няма да има болка и лесно ще достигаш до всяко прагче.Добри съвети дадоха съфорумниците сега всичко опира до теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно ще си преосмислиш цялостната си постановка, ако гледаш други как свирят. Тогава несъзнаталено започваш да ги копираш. Естествено, важно е да подбереш кого да гледаш.

 

Frank Gambale е най-очевидният пример за суийп. Гледай го как свири и ще видиш как ще започнеш да копираш.

 

Още нещо важно за постановката - не си създавай правила. Ръката ти сама се подчинява на физичните и анатомичните закони, няма нужда ти да я учиш. Гледай да ти е свободна, да няма напрежение, и тя сама ще открие оптималната позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре да се свържеш с някой учител, който да ти обясни къде ти е грешката, че тук ще получиш съвети много , но не всички ще са адекватни.

 

Иначе No Pain, no Gain :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре да се свържеш с някой учител, който да ти обясни къде ти е грешката, че тук ще получиш съвети много , но не всички ще са адекватни.

 

Иначе No Pain, no Gain :greenball:

 

 

haha

Ще пробвам да видим к'во ще стане,ако не се пооправя ще отида на учител.

 

 

Мерси на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.