Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да запишем произведението си на компютър ?


PureEvil

Recommended Posts

Значи, имам китара, процесор Босс Ме-20, който няма USB и искам да запиша няколко мои парчета на компютъра. Казаха ми да влкюча процесора във входа за микрофон, но от други разбрах, че по този начин ще прецакам дъното .... пробвах през синия вход (не знам за какво е той) - не става да записвам със Саунд Рикордър ... затова направих така : сложих кубето срещу микрофона, но възникна друг проблем - Саунд Рикордъра на компа записва само 60 сек - иначе казано не става със него.

 

Посъветвайте ме за някаква програма или някакъв метод за записване прес Компа ! :hysterical: Мерси :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, бива ли да сте толкоз мързеливи? Поразровете се във форума и със сигурност ще намерите доста инфо по въпроса. Като начало разгледайте темата за начинаещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, имам китара, процесор Босс Ме-20, който няма USB и искам да запиша няколко мои парчета на компютъра. Казаха ми да влкюча процесора във входа за микрофон, но от други разбрах, че по този начин ще прецакам дъното .... пробвах през синия вход (не знам за какво е той) - не става да записвам със Саунд Рикордър ... затова направих така : сложих кубето срещу микрофона, но възникна друг проблем - Саунд Рикордъра на компа записва само 60 сек - иначе казано не става със него.

 

Посъветвайте ме за някаква програма или някакъв метод за записване прес Компа ! :) Мерси :greenball:

 

 

Дръпни си ТОВА и карай през микрофона.Аз съм така и съм доволен

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, имам китара, процесор Босс Ме-20, който няма USB и искам да запиша няколко мои парчета на компютъра. Казаха ми да влкюча процесора във входа за микрофон, но от други разбрах, че по този начин ще прецакам дъното .... пробвах през синия вход (не знам за какво е той) - не става да записвам със Саунд Рикордър ... затова направих така : сложих кубето срещу микрофона, но възникна друг проблем - Саунд Рикордъра на компа записва само 60 сек - иначе казано не става със него.

 

Посъветвайте ме за някаква програма или някакъв метод за записване прес Компа ! :) Мерси :greenball:

 

 

Дръпни си ТОВА и карай през микрофона.Аз съм така и съм доволен

 

 

Не работи/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обяснявам на колегите,които не знаят как се прави:

 

 

1.Трябва да са налице следните уреди - кубе/кабинет , ефект (може и без ефект ако се свири клийн или кубето/кабинета има драйв), РС микрофон или такъв за озвучаване на беклайн, Персонален/Мобилен Компютър ( разбира се) :) и не на последно място китарата

2.Трябва да е инсталиран Саунд Фордж(или друг подобен софтуер)

3.Микрофона трябва да е вързан с Персонален/Мобилен Компютър , във входа за микрофон

4.Гласите ефектите и кубето както искате ( правите саунда )

5.Поставяте микрофона пред кубето все едно озвучавате беклайн

6.Пускате програмата да записва

7. :rocker::crying:

8.СТОП Запис

9.File>Save as .....

10.Записът е готов

 

Това е общо взето моя метод на домашен запис.

По този начин записвам вкъщи

 

 

ПС: Точки 3 , 4 , 5 могат да се обединят ако сте притежател на по-хубава звукова карта - тогава можете да включите директно китарата във въпросната звукова карта.

 

Надявам се да съм бил полезен

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така не мисля че резултата ще е много добър, а пък и трябват доста неща. Доста по-просто е да си включиш китарата, дори и в микрофонния вход и от там с множество програмки можеш да си пускаш симулации на ампове и ефекти. Може би най-проста програма която се сещам е guitar rig хем има такива симулации и можеш да записваш с нея. Трябват ти и ASIO4ALL драйвъра. Но за това има множество теми... Иначе варианта с външна звукова карта е най-добър, но засега дори и микрофонен вход ще ти свърши работа. Иначе и такива програми много...

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минимумът, който е необходим, за да може да си записваме китарата що-годе добре с PC е:

 

1. Китара

2. Компютър

3. Прилична звукова карта(демек, не вградена на дъното и не геймърска - просто хубав, безшумен интерфейс с хардуерна АСИО поддръжка, не AsioForAll и т.н. измекярски истории :crying: )

а) притежаваща инструментален вход

б) притежаваща линеен вход, но тогава ще ни трябва предусилвател за китарата, защото включена в линейния вход, китарата няма да звучи добре.

4. Софтуер за ефекти за китара(Guitar Rig, Revalver, Amplitude, Overloud и т.н.)

5. Aко искаме да записваме и аранжираме музика - тогава трябват и софтуери за многопистов запис, както и по всяка вероятност разни редактори за писане на музика.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да смесим записаното с някъв бекинг трак?

 

Или как можем да си направим сами бекинг трак,ама например да има бас барабани?И например баса да е с 1-2 тона надолу (например в ДО)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.