Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно позицията на адаптерите


Recommended Posts

А и шреда си е шред на който и адаптер да го свириш :wallbash: Така, че (не искам да прозвучи грубо) ама по-добре свири :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото е по лесно просто да попитам тук и да изчакам някой по разумен отговор, а не да се взирам няколко часа в ютуб, там шанса е доста малък (+ това не винаги има суич, или не винаги сменят)

 

та предпочитам да изчакам адекватен оговоро придръжен от "защото"

 

@Fender_str Свиренето е лесно, просто сегашния ми проект изиксва да си направя китарка (с един адаптер) специално за шред

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо сам не изследваш разликата между бридж и нек звученето?

А ако гледаш видео изпълнения напр. на Малмстийн, Зак Уайлд, Сатриани, Вай, Петручи и др. ще забележиш

кога с кой адаптър свирят

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как ти харесва, аз примерно на едната ми китара, която е с два хъмбъкъра ползвам бридж, на другата, която е HSS обикновено използвам нек или нек/мидъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся отговори, не акъли....

 

 

Не ти давам акъл. :cheers2:

Понеже няма еднозначен отговор на твоя въпрос, се опитвам да те насоча да откриеш отговора сам за себе си, гледайки как го правят големите или посредством свирене сам да си отговориш.

Но ако искаш да прочетеш мнения всякакви, защото за теб така е по-лесно и бързо, моля, аз бях дотук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговора, който се опитаха да дадат колегите, е "няма правило - на който адаптер ти харесва."

 

по мои наблюдения най-често на бридж позицията, заради по-острия звук. ако аз трябваше да направя такава китара, щях да сложа един хъмбъкер някъде между бридж и мидъл позицията. там ще звучи най-добре за моите представи. от друга страна обаче аз нямам нищо общо с шред-а. :)

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:slap: Баси как не разбирате нещо толкова просто!

Въпросът е къде и защо. Човекът търси не само готов отговор а и аргумент за него.

 

Отговарям на питащия:

Шред свиренето представлява бързо/скоростно изреждане на тонове. Идеята е тези тонове да се 'свържат' помежду си,

да звучат като един ескалиращо, дори леко приглушено и замазано, с лек привкус на сладост.

Този ефект се получава единствено на нек позицията, защото ако се прави на бридж, ще звучи конкретно остро и накъсано. Няма да се получи 'свръзката'.

 

Солата се свирят в комбинация от адаптерите. Зависи какво се търси при самото соло, но обикновено се набляга

отново на нек адаптера.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@EAmechaniX златен си :slap:

 

Ето толкова ли беше трудно някой да даде нормален отговор, този отговор потвърди мойте съмнения, но исках и някой друг да го каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.