Jump to content
Българският форум за музиканти

Hughes & Kettner Switchblade 50 Combo


creamware

Recommended Posts

Бих се радвал ако тук споделите мнения за HUGHES&KETTNER SWITCHBLADE 50 COMBO и най-вече от хора които са го пробвали или чували на живо. Доколко е подходящо за hard rock i heavy, доколко и как ви харесва звука на crunch, lead i clean chanel, как се разбира чистия канал с камиончета........... . Също така ми е интересно как ви се струва сравнение с ENGL Screamer 50, но да не превръщаме темата Switchblade50 vs. Screamer 50 или "купи това или онова", не съм тръгнал още да купувам ;). Ясно е, че възможностите които предлага HUGHES&KETTNER SWITCHBLADE 50 COMBO, с 4 канала и FX са повече, по скоро кое от двете ви се струва по удачно за гореспоменатите стилове. Не намерих тема за HUGHES&KETTNER SWITCHBLADE 50 COMBO, а ми е интересно да чуя мнения за него.

 

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и Х&К. И Скримъра става :greenangel: Суитчблейда не ми е най-любимият Х&К усилвател, поради липсата на това, което е типично за техните по-стари усилватели (Tube edition-ите, Triamp, Duotone ...), а именно имат по-изчистен драйв звук, с повече високи и присъствие (presence), звучат някак "по-лампово", ако въобще има такова определени. Тук са се опитали да направят нещо много по-универсално, но доколко са успели е въпрос на вкус.

И двата имат предостатъчно драйв за изброените стилове и са доста шумни, ако мога така да кажа.

Бих ти препоръчал, ако можеш да ги пробваш все пак, защото е въпрос на вкус. Аз не бих изразил определени предпочитания - стават и двата, но ако целиш рок/хард рок, защо не включиш и Маршал в схемата (JVM, JCM сериите) :girl_witch:

Бонусът към Х&К са ефектите, които никак не са лоши.

Впечатлението ми се базира на около 3 часа свирене с Енгл-а и около 6-7 със Суитчблейда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не потърсиш Меса втора ръка?

 

 

Да не започваме любимия спор Маршал вс Меса.Цялата фирма на Хъджис правят едни от най - добрите транзистори !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.