Jump to content
Българският форум за музиканти

Мои текстове


yotzzo

Recommended Posts

Такааа, не знам дали знаете, но аз съм голям текстописец! ;) Не си публикувам тесктовете, за да не ми ги крадат, но сега - от мен да мине ще пусна 2 стари текста. Кратки изчерпателни и гениални. Освен, че съм Голям Поет съм и скромен. :cheers2:

Първият е придружен от документален концертен запис - 8-ми февруари 94-та Славянска Беседа с джазтрио Латекс. All Rights Reserved!

 

 

http://www.4shared.com/file/176718464/196472d4/sivite.html

 

"Сивите пчелички отлитнаха на юг/поздрави за всички от Дядо ви Боклук./ И банички ще има, и питки без кори./Зад новата градина брадата му летиииии!"

 

Втори от същия период: " Китки росни гарги сосни/ниско из поле летят./ Може би ще ги докосне някоя незряла плът./ И далеко в своя път Дядо Мраз ще ги обеме/ в своето лъчисто бреме - /няма време, няма прът!"

Туйто! Възхищавайте се!

Сега се въздържам да пиша тесктове, че завистниците и подражателите станаха много...

Някога ще открият ръкописите ми, някой ще ги публикува и ще стане милионер - халал да му е! За мен е достатъчно, че едно време текста за Пчеличките достигна да сърцата на хората и ги стопли в студения февруарски ден!

Благодаря за вниманието искрено ваш Б. Куюмбишев, пардон Куюмджиев - творец. :)

 

П.П. Дъжа да отбележа, че не съм под влиянието на упойващи вещества и увеселителни напитки, нито съм бил по време на текстописането.

Весели празници мили колеги и нека да има музика и радост в душите ни!

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Супер, "Дядо Йоцо гледа и прописа" :ok: радвам се, че долавям ползотворното влияние на King Crimson от ранните албуми. Red, Islands, Larc's

а сега ::oops: Много умен Съвет: Първо прочети внимателно това: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=70858&hl=

та да си знаеш кво те чака, за да няма после това: :hysterical: това::crying: и накрая това: :icon_shithappens: Че наоколо вият вълци, гладни за агнешко :curse:

:P

Успех! :curse: Весели празници :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ама ти сериозно ли мислиш, че аз съм ги правил насериозно... :icon_shithappens::curse: Трябва да те черпя едно питие по случая!

Относно Кримсън - чакай малко - това, което чуваш е част от концерт на хора, които са се забавлявали без да се вземат насериозно, с идеята че правят смешки и импровизират. Не помня един път ли репетирахме или два. :cheers: После писаха във в."Стандарт", че сме свирили фрий джаз. :hysterical:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата и сакса са в духа на стария Кинг Кримзън. А "сериозно - несериозно", няма значение , щом идват весели празници :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Това беше нещо в стил:

 

Вчера в детската градина

ток удари двама-трима.

Три дечица веселушки

светят като крушки.

 

С ятаган добре наточен

аз съм бърз и много точен -

вчера чичо ми намина

и не си замина.

 

Супер яка простотия със супер яко коледно настроение. ЗА МНОГО ГОДИНИ НА ВСИЧКИ :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.