Jump to content
Българският форум за музиканти

Красиво соло


Ивелин

Recommended Posts

Как бе, той отдавна е в нещата - има дори парче Lucky Seven :)

 

За останалите - открийте тези 7/8 (раз, два, триии)

Жокер - нула цяло "царско число" :cheers:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hell Yeah!!!

 

 

Особено как ми напомня за нашата група Тъмно след 2:22 мин., ама не знам защо. И какво казва след това като коментар е най-важното в клипчето. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. опитва се колкото може да изправя неравноделното, за да може хората да му се насладят, а не да си викат - "глей ги тия, кво се прават на интересни!"

 

Що ли ми е познато? :music336:

Скоро един барабнист ми каза нещо интересно - как може да се свири 5/4 и звучи "право" - ето един похват с фус на червено време:

 

5/4 | = = = = = | = = = = = | = = = = = | = = = = = | =

 

М/у др. сета на пича звучи супер! А солото на Дейв няма музикален съпровод, от което е и много динамично.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, подобен похавт във фуса има в небезисвестното парче на Alannah Myles "Black Velvet", което досега по клубовете в Сф, които посещавах никой барабанист не свиреше коректно, колкото и за "големи" да се имаха. Върви после им обяснявай, че не е важно музикалното образование (без да искам да те засегна теб, ако си с такова).

 

Разправят едно време българите са печелили битки с тия неравноделки. Доколко е вярно - не знам. Всъщност проблема на неравноделността е просто изместване на правите акценти по другите времена в някаква форма почти като при синкопите, ама не точно. Затова и пича от клипа казва това. Обзалагам се обаче, че ако чуе някоя нашенска народна бърза песен няма да си каже: "Я пък тия как се правят на интересни с тия неравноделности." Просто защото цялостния подход е друг.

 

Ето още един любим момент с изместване на акцентите. Ненормално е просто. Правото въведение е до 0:12 мин.

След тва бедна ми е фантазията Тарик Сулфикар кви ги прави по акцентите на соло-барабана:

http://www.youtube.com/watch?v=B7CRu_NFCwg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно съм забравил да спомена, че фуса за който говоря е крачния - моя грешка!

При Black Velvet е обратното - фуса (ръчния хохо) обръща основния бийт в друг - 6/8 (3) към 6/8 (2).

 

Едно от най-големите разочарования, които съм преживявал в този живот, е свързано точно с това парче:

като бяхме малки, всички в моето училище си мислехме, че фуса е свирен с една ръка, а на клипа барабаниста го свири С ДВЕ.........Чехия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вързал Домати? :rocker: Много е добър!

Две неща не ми харесват на това видео:

- прилича на Джеймс Лабрииий :drummer:

- тая китарна бленда ме влудява!

 

Един от коментарите на видеото:

sounds like a great song to dance along to

:punk_guitar:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домати,патладжани,чушки-салата.

Няма кой да му излезе на неравноделни размери.

Имаше едно друго видео от същата поредица ,размера там беше 21/26 нещо такова,но не мога да го намеря.

Ужасни неща показваше .

Луд!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21/26? Мда...не е лесно да се намери такъв размер. Определено! :punk_guitar:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да го намеря ще ти се изясни ,ама в тубата го няма.Не помня точно цифрите ама беше шок и то голям .Ще го потърся,имах диск с целия филм,но сега не мога да го намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз ти се извинявам, че те пуснах в бисери - не знаех, че не носиш на хумор.

Ясно ми е, че си говорил за 21/16 (21/26 е била грешка при бързото писане при все, че размерите са 21/16 или 21/32, а 26 не е дори близко до някой от тях...

И още веднъж - опитвай се да гледаш нещата от веселата им страна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.