Jump to content
Българският форум за музиканти

D-tuners


eddie94

Recommended Posts

Понеже не намерих никаква информация за тях пуснах тема. И всъщност по снимки от интернет искам да питам целия ключ ли се сменя или само се добавя нещо?

Доколкото знам служат (D-tuners) за смяна на настройката на ми струна в ре и обратно (ако бъркам поправете :greenball: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,в България няма да намериш.Аз на скоро смених на моят "Dingawall".Сменя се целият ключ,и настройките са елементарни.

Ето линк с раличните модели,и цени-http://www.bestbassgear.com/hipshot-detuner-extender.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се целия ключ. Имам GB7 на Hipshot и работи безотказно - сваля от ми надолу до до диез без проблем.

 

В България можеш да намериш само с голяма доза късмет, но интернет е твой приятел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста завидно,не бях чувал/виждал досега. Искам да попитам дали се сменя само на най-дебелата струна или има място за всичките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се ключът само на най-ниската струна.Аз например съм сменил на 5-та струна,и съм го настроил да ми смъква с един тон(от B на А),но при 5-6 струнните инструменти трябава да се внимава,защото ако мензурата не е достатъчно "голяма"може да не е много удачно(моята мензура на 5-та струна е 37")

129533703020583046881260989189G2TGjCjksWQrnNmqeH40.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, ама неговите са малко по-специални :)

Като заговори за "извънземните" :) ,ето още едно интересно решение за детунер-че-http://www.youtube.com/watch?v=Nro4t2ZPoFE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.