Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Seymoure Duncan Hot Rails за телекастер


Recommended Posts

здравейте,

имам следния проблем и се надявам някой да може да ми помогне.смених на скоро бридж адаптера на телекастера ми с seymour duncan hot rails схемата е спазена но когато свиря китарата микрофонира постоянно ако направя пауза или спра, става въпрос с дистер разбира се.пробвах да смъкна адаптера и какво ли не но за момента не съм намерил решение,може би трябва да се пипа електрониката но не знам какво да правя.някой ако е имал подобен проблем и знае решение би ми било от голяма полза.звукът на адаптера е супер но при това положение не мога да ползвам китарата освен на репетиция.оставам смяната на адаптера с друг за накрая като вариант защото предпочитам да намеря решение, но ако не мога друг вариант няма.благодаря предварително на всеки който може да ми помогне.

Редактирано от manolchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много драйв вкарваш,свали високите за да спреш донякъде микрофонията.Адаптера сигурно не е менте,което трябва да изкъпеш с парафин.Другото,което ми хрумва е,че желязната плочка при Теле-то,на която се монтира адаптера доста помага на това зло,не знам как ще се отразят едни гумени шайби м/у винта и плочката,пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей,

мерси за съвета това с шайбите ще го пробвам но не знам дали ще помогне,с звука съм пробвал всички варианти ясно е че ако намаля дистера няма да пищи но не е чак толкова усилен за да се получава проблем а и имам fender deluxe stratocaster който е с хъмбъкър но при каквото и да е усилване на дистер или корекции не пищи.не мисля че при качествен адаптер бе трябвало да има подобен проблем просто съм доста учуден и не знам какво да правя,и да го сменя при положение че този пищи какъв да си взема да не пищи,все пак свиря и твърда музика и ми трябва и по напомпан звук, не знам мерси отново за съвета ще мисля още и ще пробвам каквото мога.лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай този адаптер на друга китара. Без значение от модела и положението на адаптера. Само за пробата

 

Пробвай да махнеш металната капачка. Без нея звукът може и да ти хареса повече.

 

Принципно микрофониите в адаптерите идват най-вече ако адаптерът не е парафиниран, или не е парафиниран добре (waxing) Евентуално едно препарафиниране би оправило опроблема, но всичко е относително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей Nikifena,

понеже това за парафинирането не съм запознат как точно да го направя и с какво точно ако можеш да ми кажеш какво точно да направя ще съм много благодарен.мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр,

мерси за помоща намерих интересни видеота и статии за проблема ще се хвана да отмятам едно по едно нещата които мога да направя и ако още има проблеми ще разкарам адаптера.просто до сега не съм се сблъсквал с подобен проблем, така хили иначе тази китара ми е за втора и за сега ще си палзвам фендера главно, той няма проблеми:bravo:иначе китарата си струва от 70-те е произведена в Матсумоко заводите и е много добро изпълнение.дано да се справя:oлек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.